fbpx

8 видів укусів комах, які ви обов’язково повинні знати (фото)

Пропонуємо прочитати про 8 найбільш поширених укусах, які ви можете відчути на собі, перебуваючи на прогулянці в місті або за кордоном в екзотичній відпустці, пише 24 канал.

У літню пору, коли українці сім’ями виїжджають на відпочинок за місто, на дачі або пікніки біля озера, зростає ризик отримати небажані укуси від різних комах.

Деякі проходять швидко, а з особливо важкими укусами потрібно негайно звертатися до медиків.

  • Укус комара

Комариний укус виглядає як почервонілий підшкірний міхур, який сильно свербить. Як правило, ніяких особливих заходів вживати не потрібно, хіба що намазати місце укусу заспокійливої ​​маззю.

Укуси комарів краще не розчісувати. Але якщо після укусу ви раптом відчуваєте жар, болі в суглобах або набрякання лімфовузлів, слід звернутися до лікаря – можливо, в кров потрапила інфекція.

Так як комарі визнані найнебезпечнішим сучасним транспортером вipyciв у всьому світі.

  • Укус блохи

Ці укуси викликають сильне свербіння. Зазвичай блошині укуси з’являються групками по 3-4 точки і нагадують дрібні червоні пухирці.

Тримайтеся подалі від тварин , які можуть розносити блохи.

Перш за все їх необхідно промити водою з милом. потім потрібно змастити укуси цинковим кремом або іншим засобом, що знімає свербіж. Головне не розчісувати укуси , щоб не занести інфекцію.

  • Смак лавки

Укуси клопів виглядають по-різному. Хтось може їх взагалі не помічати, а у кого-то виникає сильна алергічна реакція, що супроводжується свербінням і болючими відчуттями.

Клопи найчастіше живуть в сирих будинках і в старих меблів.

Крім шкірних ушкоджень, типові симптоми укусів клопів включають біль, свербіння, дерматит, а у алергіків – набухання і навіть пухирі.

Головний ворог клопів – гігієна. Тому перш за все помийтеся з милом, приділяючи особливу увагу місцям укусів. У крайніх випадках вам може знадобитися протизапальну або антигістамінний засіб.

Читайте також: З’ЯСУВАЛИ, ЯКІ СОЛОДОЩІ КОРИСНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я : ВИВОДЯТЬ ТOКCИНИ І XOЛECТEPИН

  • Укус павука

За винятком кількох видів (типу чорної вдови і каракурта) більшість павукових укусів нешкідливі і зовсім неoтpyйні. Характерна ознака такого укусу – дві точки, обрамлені колом.

Головне на панікуйте, коли побачите на тілі павучка. Майже всі з них – не oтpyйні.

Якщо вас укусив павук, перш за все промийте місце укусу водою з милом. Потім прикладіть лід і при необхідності прийміть знеболююче. Якщо укус сильно опух, прийміть антигістамінний засіб.

Якщо у вас спостерігаються більш серйозні симптоми або є підстави підозрювати, що павук був oтpyйним, зверніться до лікаря якомога швидше.

  • Укус кліща

Кліща принести додому можна після відпочинку на природі або прогулянки по парку. Також ці паразити часто живуть на тварин (особливо на собаках) і вони можуть бути дуже небезпечними для людини.

Кліщі переносять багато iнфекцій, зокрема, можуть занести від людини іншій людині кримську гeморагічну лиxoманку і xвopoба Лайма.

А ось кліщі – це іедва чи не саме небезпечне комаха, і за слідом від укусу потрібно уважно стежити.

Якщо в вас вчепився кліщ, необхідно видалити його якомога швидше, не вдаючись до народних засобів типу масла, бензину та припікання.

Використовуйте пінцет, підчепивши кліща ближче до шкіри і плавно потягнувши вгору. Потім ретельно промийте укус водою з милом.

Кліща-переносники зазвичай потрібно до 48 годин, щоб заразити вас вірусом, тому треба завжди перевіряти наявність кліщів після повернення з лісу.

  • Укус мурашки

Укуси деяких видів мурах (наприклад, рудого лісового) містять oтpyту, що викликає у людини свербіж, запалення і подразнення шкіри. Якщо ваші симптоми не проходять, намастіть місце укусу маззю з кортизоном.

У житті укуси мурах не так страшні як на фото , але буває по-різному/

А в разі появи бульбашок ,,не Лопати” їх , щоб не занести інфекцію. Якщо це станеться , негайно зверніться до лікаря.

  • Укус оси і бджоли

Яд ос і бджіл не небезпечний, хоча і може викликати хворобливий стан, що може проявлятися у вигляді алергії. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря, тому що наслідки можуть бути дуже серйозними.

Головне – витягнути жало оси і бджоли , щоб уникнути зараження !

Щоб зняти набряк, обробіть укус комахи оцтом або іншими підручними засобами. Бджоли часто залишають в шкірі жало, якщо воно є – видаліть його пінцетом.

Бережіть себе під час прогулянок на природі, не забувайте про спреях проти комах і завжди оглядайте тіло на наявність укусів або комах після повернення додому.

Адже вчасно виявлена ​​небезпека зменшить ризик ймовірних негативних наслідків.

You cannot copy content of this page