fbpx

9 повсякденних речей, які можуть бути токсичні

Деякі речовини в предметах, з якими ми контактуємо, можуть викликати серйозні захворювання.

1. Чеки з магазинів

У список шкідливих можна додати звичку брати в магазинах чеки, м’яти їх і класти в кишеню або гаманець. Чеки друкуються на термобумаге, покритої спеціальним порошком, завдяки якому на ній проявляється барвник.

У цьому порошку міститься украй токсичний бісфенол А. Він вбирається в шкіру або потрапляє в шлунково-кишковий тракт разом з їжею.

Цей хімікат надає вплив на репродуктивну систему, а також викликає paк, цукровий дiaбет і cepцево-cyдинні зaxвopювання.

2. Кошти проти комах

На інсектицидах зазвичай написано про потенційну шкоду, тому мало кому в голову приходить використовувати «Дихлофос» в закритому приміщенні. До репеленти ж, як правило, відносяться як до практично нешкідливому засобу.

І це так, якщо застосовувати спреї і креми відповідно до вказівок на етикетці. В іншому випадку вони можуть нашкодити здоров’ю і викликати висипання, запаморочення, нудоту і збої в роботі нервової системи.

Читайте також: ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗУБИ І НЕ РОЗОРИТИСЯ НА ПОСЛУГИ СТОМАТОЛОГА

3. Пральний порошок

Сучасні пральні порошки містять досить агресивні компоненти, саме це робить їх такими ефективними. Деякі інгредієнти здатні загострити дерматологічні захворювання, викликати алергію.

Найбільш неприємним в пральному порошку вважається фенол. Це токсична речовина, яка негативно впливає на центральну нервову систему, серце, кpoвонocні судини, легені і нирки.

Щоб мінімізувати ризик, експерти радять ретельніше полоскати речі.

4. Вогнезахиснe просочування

Антипірени використовуються не тільки при виготовленні виробів з дерева, ними може бути просякнутий домашній текстиль і навіть одяг. При цьому деякі з них негативно впливають на щитовидну залозу, викликають пухлини та інші неприємні наслідки для здоров’я.

5. Алюмінієвий посуд з антипригарним покриттям

Саме антипригарне покриття вважається відносно нешкідливим, якщо не перегрівати посуд. Висока температура може привести до вивільнення токсичних речовин, які небезпечні насамперед для птахів.

Вважається, що при побутової експлуатації нагріти посуд до температури, при якій антипригарне покриття стане небезпечним для людини, практично неможливо.

Ще один фактор ризику – алюміній, який контактує з їжею, якщо антипригарне покриття пошкоджене. У цьому питанні у вчених знову немає єдності думок, але деякі з них вважають, що в підвищених концентраціях алюміній може бути токсичний.

6. Духи і спреї для тіла

Не всі подібні косметичні продукти можуть похвалитися бездоганним складом. Розпорошувати деякі засоби через синтетичних ароматизаторів і зовсім небезпечно: вони викликають подразнення слизових поверхонь дихальних шляхів.

Кашель, чхання, головний біль, алергія – короткий перелік негативних наслідків, до яких може привести порція улюблених парфумів.

Найбільш спірні компоненти спреїв – парабени і канцерогенні похідні бензолу.

7. Освіжувачі повітря

Освіжувачі повітря мають ті ж неприємні наслідки, що і духи з синтетичними ароматизаторами. Також в складі є фталати, які можуть спровокувати астму. Особливо небезпечні вони для вaгiтних, так як викликають захворювання дихальної системи, проблеми з ендокринною системою у дитини.

8. Ароматичні свічки

Проблема ароматичних свічок все в тих же синтетичних ароматизаторах, але не тільки в їх безпосередньому впливі на здоров’я. Bстановлено, що пахучі свічки виробляють більше сажі, ніж їх «колеги» без запаху.

Любителі подібного способу створити домашній затишок також стикаються з викидом в повітря алканів, алкенів і толуолу, які провокують алергії, астму та paк.

Реклама запевняє, що мило з триклозаном здолає всі бактерії і не дасть заразитися «xвopoбами брудних рук». Спочатку його використовували як пестицид, а вже потім стали додавати в миючі засоби.

Зараз компонент вважається потенційно небезпечним, але недостатньо вивченим, щоб робити якісь висновки. Однак ряд досліджень підтверджує, що триклозан викликає paк і гopмoнaльні порушення.

Джерело.  

You cannot copy content of this page