fbpx
Лайфхаки
Брудні штори? Неймовірний трюк, як очистити їх, не знімаючи з вікна

Брудні штори? Неймовірний трюк, як очистити їх, не знімаючи з вікна.

Як правило, коли ви прибираєте в будинку, після витирання пилу з меблів, ви нехтуєте важливою деталлю: шторами.

Визнайте, що вони часто залишаються поза увагою. Проте вони доповнюють оточення, підкреслюють оздоблення та вносять дуже теплий відтінок в атмосферу. Однак з часом накопичується пил і бруд. Тоді їх зовнішній вигляд стає нудним, темним і старомодним. Але як їх почистити, не розбираючи? Це актуальне питання. У нас є рішення!

Як почистити штори, не знімаючи їх з вікна?

Крім неприємного естетичного вигляду, забиваючись пилом, ваші штори можуть призвести до проблем зі здоров’ям. Якщо деякі члени сім’ї мають проблеми з алергією на пилових кліщів, важливо регулярно чистити їх. А поки вдома є ті що палять, тканини вбирають запах всього не дуже приємного, і дим швидко їх чорнить. Крім бруду та неприємних запахів, необхідно проводити чистку частіше.

Звичайно, погодьтеся, прати штори часто буває дуже нудно. Тим більше, що процес це досить виснажливий: їх потрібно спочатку розібрати, покласти в пральну машину, попрасувати, а потім знову повісити. Оскільки це може тривати годинами, багато людей втрачають мотивацію.

І все-таки правильно доглядати за шторами цілком реально, навіть не знімаючи їх з вікна. Ваш рятівник? Пароочисник. Він дозволяє швидко видалити забруднення з волокон тканини і розчинити молекули пилу. Однак будьте обережні, ви не повинні використовувати його для чищення оксамитових штор або делікатних матеріалів.

Пилосос, дуже надійний союзник для чищення штор

Ще один особливо ефективний метод? Якщо ви не хочете інвестувати в пароочисник, у вас уже є ідеальна альтернатива вдома: пилосос. Просто встановіть його на мінімальну потужність, щоб він не тягнув завісу вниз. Крім того, прибираючи вдома, завжди пам’ятайте про пилососіння штор, щоб позбутися непотрібного пилу. І особливо, щоб не дати йому більше накопичуватися. Щоб додати їм аромату, не соромтеся налити кілька крапель ефірної олії у фільтр приладу перед його використанням.

Однак незалежно від того, чи ви обираєте пароочисник чи пилосос, вам не вдасться уникнути прання штор. Вони, безсумнівно, допоможуть вам добре видалити пил, але щоб вони були бездоганними і повернули колишній блиск, їх необхідно випрати.

Щоб запобігти пошкодженню пральної машини, зрозуміло, потрібно подбати про те, щоб видалити всі гачки, які підтримують штори. Ще одне золоте правило: перевіряйте етикетку на шторах, щоб точно слідувати інструкціям і не помилитися під час прання. Деякі штори дійсно потрібно прати в особливих умовах. Наприклад, якщо вони в тюлі, виберіть програму з холодною водою і прасуйте їх ледь теплою праскою. Оксамитові штори завжди слід прати на делікатній програмі.

Звичайно, з міркувань безпеки ручне прання безпечніше, але не менш трудомістке. Однак воно залишається найбільш рекомендованим для чищення делікатних тканин, таких як бавовна, яка має тенденцію стискатися або знебарвлюватися під дією високих температур.

Будьте здорові та щасливі!

Бережіть себе та Україну!

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page