fbpx
Суспільство
Абонплата на тепло: комунальники розтягнули оплату для українців на цілий рік

Кожного дня практично всі послуги дорожчають. Це стосується не тільки комунальних платіжок, нові цінники вішають на все: продукти харчування, ліки та одяг.

Однак українців розлютили новиною про те, що тепер доведеться платити за опалення цілий рік.

Наприклад, якщо в даний момент діє єдиний тариф, то в 2019 році його розділять на дві частини: абонентська плата (платити завжди, навіть влітку) і змінний тариф (платити тільки в опалювальний сезон).

Така методика вже розроблена, але зараз її використовують лише кілька постачальників тепла.

Читайте також: УКРАЇНЦІ РОЗПОВІЛИ ПРО РАБСЬКУ ПРАЦЮ У ПОЛЬЩІ ЗА КОПІЙКИ

Так, методика розрахунку абонентної плати на тепло вже розроблена і діє. Ось тільки ніхто не зобов’язував підприємства в обов’язковому порядку переходити на два тарифи.

З одного боку, для теплокомуенерго це шанс збирати гроші зі споживачів круглий рік, значить, буде можливість проводити ремонтні роботи, виплачувати зарплати і готуватися до опалювального сезону.

Але з іншого – методика настільки заплутана, що таку можливість багато хто просто ігнорує.

“Методика на даний момент розроблена, але в силу її складності не всі підприємства можуть нею скористатися. Ми зараз працюємо над удосконаленням і спрощенням цієї методики.

Крім того, необхідно клопотання місцевої влади про необхідність встановлення в їх населеному пункті двоставкових тарифів”, – розповіла голова Нацкомісії у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) Оксана Кривенко.

Джерело.

Related Post