fbpx

Прощавайте, талановита Українко! Ваш чистий і дзвінкий голос завжди буде з нами! Нехай вам буде добре на небесах, Ніно Митрофанівно! Чим нам назавжди запам’ятається душа, квітка України – Ніна Матвієнко, яка сьогодні полинула на небеса

Прощавайте, талановита Українко! Ваш чистий і дзвінкий голос завжди буде з нами! Нехай вам буде добре на небесах, Ніно Митрофанівно! Чим нам назавжди запам’ятається душа, квітка України – Ніна Матвієнко, яка сьогодні полинула на небеса?

Ніна Митрофанівна Матвієнко не дожила до свого 76-річчя лише 2 дні. Ця талановита жінка зробила неймовірно важливий внесок у культуру України.

Українська співачка розпочала свою творчу кар’єру солісткою вокальної студії при Державному українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки.

Наступний етап її творчої долі пов’язаний з роботою в Національному ансамблі солістів “Київська камерата”- його солісткою пані Ніна стала з 1991 року. Виразний характер фольклорного співу співачки гармонійно поєднується з академічним стилем виконання “Камерати”.

У 1975 році Ніна Митрофанівна заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка і активно займалася літературною творчістю. Ще в радянські часи Ніна Матвієнко написала історію народного хору імені Григорія Верьовки, були видані кілька її власних віршів, оповідань і есе.

Головним літературним надбанням відомої української співачки стала її біографічна книга “Ой виорю нивку широкую”, яка вийшла 2003 року у видавництві Українського центру народної культури “Музей Івана Гончара”. У книзі подано пісенно-музичний матеріал із власного репертуару ніни Матвієнко.

У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них є обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади.

Ніна Матвієнко увійшла в історію української культури і як талановита актриса. Вона грала в телевиставах “Маруся Чурай”, “Катерина Білокур”, художніх фільмах “Солом’яні дзвони”, “Пропала грамота” і радіовиставах.

Аще артистака своїм самобутнім голосом озвучила ряд науково-популярних, документальних кінофільмів, кілька теле- і радіопрограм. 1984 року пані Ніна брала участь у створенні українського мультфільму “Колискова”.

У 1988 році знято фільм за участю Ніни Матвієнко “Русалчин тиждень”. Серед авторських театрально-режисерських робіт Матвієнко можна також виділити музичний спектакль “Під сонцем” за участю японського танцівника Тадаші Ендо, а також грандіозне музично-сценічне дійство “Золотий камінь посіємо ми”.

Читайте також: Щороку восени моя сестра згадує дорогу з Києва до рідного села. Навіщо купувати на зиму картоплю, моркву, буряк, цибулю, часник, якщо в селі є я? А ще можна завжди взяти яблук, винограду, яєць, качку, бройлера, свіжого молока, сметани, сироватки. Сестра в мене міська, але ми їй і її родині завжди раді, хоч допомагати вони ніколи не їздять. Та цього разу сестра такого наговорила за столом, що я третій день в сльозах. Не знаю, як спілкуватися далі. – Ти щоб заробити ті нещасні сорок тисяч гривень, тону картоплі маєш  виростити й віддати майже задарма, скільки здоров’я покласти. Поживи для себе на старість хоч

У 1978 році за великий внесок у розвиток українського мистецтва і за активну культурно-творчу діяльність співачка Ніна Матвієнко отримала звання заслуженої, а в 1985-му – народної артистки України. А у 2016 році пані Ніні присвоєно звання “Почесної громадянки Києва”.

У 2006 році тодішній президент Віктор Ющенко нагородив співачку званням Героя України “за вершинний пісенний талант, що пробуджує і звеличували духовну силу українського народу”.

Під час повномасштабного вторгнення артистка продовжувала мотивувати українців на перемогу над ворогом і не розповідала на загал про особисті проблеми.

Ніна Митрофанівна була справді володаркою чарівного “кришталевого” голосу. Фольклор і ліричні пісні завжди були основою творчості артистки. Серед репертуару співачки налічується понад 250 народних пісень, а також творів українських композиторів.

Ніна Митрофанівна виконувала пісні про кохання, життя, та приурочені до особливих нагод – колядки та щедрівки, пісні до Зелених свят, купальські, жнивні та обжинкові, весільні та навіть прощальні.

Пропонуємо вам 10 найвідоміших пісень у виконанні Ніни Матвієнко:

Квітка-душа (у дуеті з Тонею Матвієнко)

Дикі гуси

Ой, у вишневому саду

Що то за предиво

Чарівна скрипка

Пісня про матір

Сміються, плачуть солов’ї

На городі явори

Мальви (у дуеті зі Святославом Вакарчуком)

Мила/Вій (у дуеті з ТНМК)

Ніна Митрофанівна відійшла у вічність, залишивши за собою світлий і яскравий слід у культурі української музики, кіно, театру й літературі. спочивайте з миром, Українко!

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, скріншот.

You cannot copy content of this page