fbpx

Через новий законопроект можуть зрости ціни на нерухомість

Новий документ повинен запобігти зловживанню у сфері будівництва.

Нещодавно профільний комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалив законопроект №7084, який передбачає запровадження процедури державної реєстрації майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості.

“Основною метою проекту закону є запобігання зловживань у сфері будівництва, подвійного продажу об’єктів будівництва та незаконної зміни технічних характеристик таких об’єктів”, – сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Така ініціатива припала до душі далеко не всім забудовникам, деякі піддали її критиці. Наприклад, Ігор Кушнір, глава правління ПрАТ “ХК” Київміськбуд “назвав законопроект” сирим “і потребують доопрацювання.

“З одного боку, проект закону дозволить створити в області будівництва більш щільні умови гри. Це добре з точки зору виходу на ринок несумлінних компаній – у них просто не буде можливості працювати, адже ринок буде більш зарегульований.

Але в сьогоднішньому “сиром” вигляді прийняття законопроекту просто знищить будівельний ринок. Тому що деякі прописані в ньому норми є надзвичайно критичними навіть для великих будівельних компаній”, – зазначив Ігор Кушнір.

За його словами, перед тим, як приймати цей законопроект, потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу. Інакше забудовник буде змушений двічі заплатити ПДВ або залишитися з величезним податковим кредитом в кінці будівництва, який не зрозуміло, як повертати.

Все це може привести до шахрайства з боку будівельних компаній, і вони просто будуть ухилятися від сплати податків. Якщо ж податки будуть платити справно, нерухомість може значно вирости в ціні.

Читайте також: ДЕ І КОЛИ ЧЕКАТИ ПЕРШИХ ГРОЗ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ В УКРАЇНІ НА ТИЖДЕНЬ

“Одна з норм законопроекту визначає, що власниками квартири будуть одночасно і забудовник, і інвестор. Тобто, якщо компанія будує 5000 квартир і половину продає частинами, то фізично неможливо буде оформляти кожен щомісячний платіж у нотаріуса.

Крім того, якщо людина припинить оплату за договору, то забудовник і інвестор залишаться зі зв’язаними руками. Адже квартира вже буде зареєстрована в реєстрі як власність обох сторін, тому продати її іншому покупцеві, буде неможливо.

Іншими словами, до моменту становлення стабільного ринку кредитування така норма законопроекту фактично зупинить продажу з частковою оплатою і позбавить забудовників інвестицій”, – пояснює Кушнір.

Джерело.

You cannot copy content of this page