fbpx

Чи потрібно міняти зубні щітки та пасти: 3 причини

 

Переважна більшість людей міняють зубну щітку тоді, коли вона приходить в абсолютну непридатність, стаючи схожою на кошлате чудовисько. Як виявилось, це дуже неправильно. Така щітка не просто не приносить користі, а заподіює шкоду, і ось чому.

По-перше, міняти зубну щітку потрібно тому, що щетини, які стирчать на всі боки, не вичищають мікробний наліт, оскільки втрачають здатність проникати стрункими рядками туди, куди їм призначено.

По-друге, міняти зубну щітку потрібно тому, що після довгого використання з’являються мікротріщини, через те, що зношується матеріал, з якого виготовлена щетина.

Оскільки жодна людина не стерилізує зубну щітку перед використанням, то в мікротріщини і нерівності потрапляють мікроби із зубних відкладень і мікрочастки їжі.

Читайте також: ТРИ СЕКРЕТИ ГАРМОНІЙНОГО ЖИТТЯ: ЯК ЖИТИ, А НЕ ІСНУВАТИ

Ці дві складові відмінно уживаються, в сприятливих умовах вологої теплої ванної кімнати мікроби посилено розмножуються, і у результаті на старій зубній щітці можуть бути їх цілі колонії.

По-третє, міняти зубну щітку необхідно тому, що стаючи жорсткими від зносу щетини, що стирчать в різні боки, травмують ніжну слизисту оболонку порожнини рота, ще і заносячи туди мікроби, що не корисно в кращому разі, а в гіршому може привести до стоматиту.

Більшість стоматологів погоджуються у думці, що зубну щітку потрібно міняти кожні три місяці.

Дослідження показують, що після трьох місяців звичайного використання зубні щітки значно менш ефективно видаляють зубний наліт із зубів і ясен у порівнянні з новими.

Крім того, важливо міняти зубні щітки після того, як ви перехворіли простудою, грипом, інфекцією порожнини рота або ангіною. Річ у тому, що ховаючись у щітинах, патогени можуть призвести до повторного зараження. Навіть якщо Ви не хворіли, в щетині вашої щітки можуть бути цілі їх колонії.

Джерело.

You cannot copy content of this page