fbpx
Суспільство
Чому українці скуповують прострочені продукти: економія або ризик для здоров’я

На Заході давно працюють спеціальні магазини прострочення, але в Україні такий досвід переймати невигідно, кажуть експерти.

За кордоном продукти, у яких закінчився термін придатності, продають у спеціальних магазинах з уцінкою.

В Україні такі товари збувають нелегально і потайки. Юлія Доброскок знайшла кілька павільйонів і понесла куплене на експертизу. Результат-шокуючий.

В американських дисконт-магазинах всі товари продаються за півціни, бо прострочені. Але покупців тут завжди багато. «Особисто для мене в великих супермаркетах занадто дорого. Я не буду купувати пачку чіпсів за 4 долари. Я можу тут взяти їх за 25 центів», — розповідає пенсіонерка Марта.

Читайте також: ЖІНКА ЗAДYШИЛA ПОДУШКОЮ СВОЮ ТРИМІСЯЧНУ ДОНЬКУ

У Німеччині теж працює магазин прострочених продуктів. І бажаючих купити їх — хоч відбавляй. Господиня лавки запевняє, що вся їжа безпечна, тільки втратила товарний вигляд.

А ось в українських магазинах прострочений товар часто лежить поруч зі свіжим. І головне — продається за ту ж ціну.

Як зазначає експерт Олексій Дорошенко, переймати закордонний досвід торгівлі простроченням — невигідно.

«Навіть малозабезпечені люди приходять в магазин і купують найбільш затребувані товари. Це молоко, хліб, овочі. А вони і є самі швидкопсувні», — говорить Дорошенко.

Коли продукти в супермаркетах вже неможливо видавати за свіжі, вони потрапляють в нелегальний продаж. Стихійних ринків прострочення стає тільки більше.

Постійні клієнти таких точок кажуть, що вибір тут «як в магазині», а ось ціни в кілька разів нижче. «Дивлюся, що подешевше, і купую. Немає вибору, як при таких пенсіях в нашій державі», — розповідають пенсіонери.

Журналісти вирішили перевірити такі дешеві продукти в лабораторії.

«У першому зразку — сир плавлений — ми виявили перевищення цвілі в три рази. Знайшли її багато і в шоколадному кексі. Зіпсувалася і закуска.

Стафілокока і клостридії ми не виявили, але це не може гарантувати, що там немає бактерій групи кишкової палички», — розповідає начальник бактеріологічної лабораторії Алла Лазарева.

Отже, з чотирьох перевірених продуктів три виявилися небезпечними. Тому вживати їх можна тільки на свій страх і ризик.

Джерело.

Related Post

facebook