fbpx
Суспільство
Є вакансії для пенсіонерів: де знайти роботу в Україні

В Україні зростає кількість вакансій- в порівнянні з минулим роком, їх стало більше на 10 відсотків.

За інформацією Державної служби зайнятості, зараз в Україні мільйон вільних посад. У минулому році служба працевлаштувала майже 800 тисяч охочих.

Але незважаючи на це, до цих пір тільки офіційно в Україні налічується 354 тисячі безробітних. Переважно це жінки старше 50 років з маленьких міст і з вищою освітою. У китайських роботодавців навпаки — чим старше працівник, тим краще.

Наприклад, відома інтернет-компанія Alibaba оголосила конкурс на посаду двох наукових співробітників. Головною вимогою до претендентів був саме поважний вік — від 60 років.

Пенсіонерці Людмилі Борисенко виповнилося 79 років, але вона абсолютно не проти попрацювати. «Мені особисто будь-яка робота пішла б. І прибирати, і чимось торгувати», — розповідає жінка.

Зараз Людмила шукає підробіток в пекарні. Але коли роботодавці дізнаються про її вік, то відразу відмовляють.

Читайте також: ЕКОНОМІЯ НА КОМУНАЛЦІ: ЯК ЗБЕРЕГТИ ГРОШІ УКРАЇНЦЯМ І ЯК ЦЕ РОБЛЯТЬ ЗА КОРДОНОМ

Часто відмовляють, звичайно. Я хотіла ось навіть прибиральницею в магазині, а вони кажуть: «Бабуся, подивіться в паспорт», — нарікає пенсіонерка.

І не тільки Людмила не може влаштуватися через поважний вік. Згідно з опитуваннями, кожен п’ятий безробітний українець у віці від 45 років отримує відмову під час пошуку роботи.

За три місяці до одного зі столичних кадрових агентств надійшло понад 7 тис. резюме від зрілих кандидатів. Але, на жаль, як кажуть кадровики, більшість цих претендентів можуть чекати пропозицій роками. Особливо це стосується людей передпенсійного віку.

«У роботодавця починається законодавчий параліч — як це правильно зробити. А пенсіонер не знає, яка в нього буде пенсія, як він продовжить працювати», — розповідає фахівець з підбору кадрів Тетяна Пашкіна.

Втім, зрілі українці все ж мають шанси працевлаштуватися. Жінок «за 50» охоче беруть вахтерами, гардеробницями і швачками. Не зважають на вік бухгалтери. Чоловікові «50+» можна податися в охоронці, водії і кур’єри.

Скільки людині років, не питають і у страхових агентів або продавців-консультантів, тому що вони працюють за відсоток. Стабільний попит на кадри — на виробництві.

Крім того, варто звернути увагу на закордонні вакансії. Іноземні роботодавці більш поблажливі до літніх кандидатів з України — в їх формулюваннях присутній вираз «фізична кондиція». Тобто мова йде не про паспортний вік, а про здатність виконувати обов’язки.

Джерело.

Related Post

facebook