fbpx
Україна
До кого звертатися, якщо вам не перерахували пенсію

Пенсійний фонд зобов’язаний перераховувати виплати самостійно, але якщо цього не сталося, потрібно звертатися в суд

“Нові пенсії, починаючи з січня 2018 року, отримали ті, кому встигли перерахувати виплати. Я військовий пенсіонер і ніби як в квітні повинен побачити свою надбавку. На скільки повинні підвищити пенсію? Чи потрібно звертатися в ПФ або перерахунок буде проведений автоматично?” – Арсеній Вовченко, г. Киев.

Відповідає Марина Медведєва, директор ТОВ “Центр Пенсійного Права”:

Відповідно до преамбули Закону України № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” держава гарантує перерахунок призначених пенсій у зв’язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення.

Згідно ч. 3 ст. 63 Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або в зв’язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премій у розмірах, встановлених законодавством.

Тобто коли піднімаються посадові оклади військовослужбовців, автоматично повинна підніматися і пенсія у осіб, які отримують військову пенсію. Наприклад, підняли оклади на 30%, і пенсія збільшилася на 30%.

Читайте також: ЩО НИНІ ПО КИШЕНІ: ЦІНИ НА М’ЯСО І ОВОЧІ НА ТРАВНЕВІ СВЯТА

На жаль, Пенсійний фонд статтю Закону не виконував і пенсії військовослужбовців не перераховував. І військові пенсіонери були змушені звертатися до суду. Суди позови задовольняли і зобов’язували Пенсійний фонд перерахувати пенсію.

КМУ прийнято Постанову “Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” від 21 лютого 2018 року №103, яке повинно забезпечити виконання ст. 63 Закону України №2262-ХІІ.

Зокрема, пенсії повинні перерахувати за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу (Міноборони, МВС та інші). Тобто пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду, і в квітні 2018 року воєнних пенсіонери повинні отримати перераховану пенсію за січень-квітень 2018 року.

Але вам краще звернутися до суду з позовною заявою про перерахунок пенсії та отримати її за весь час після виходу на пенсію. Тобто якщо ви на пенсії з 2014 року – вам повинні виплатити перераховану пенсію, починаючи з 2014-го.

Джерело.

Related Post