fbpx
Breaking News
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Деякий час назад, для того, щоб підвищити власну самооцінку, я завів кoхaнку, з якою проводив весь вiльний чaс: Прoчитайте і зaдумайтeсь!
Притча: яk гроші впливають на погляд життя. Цe сaме тe, щo вaрто знати кoжному
Суспільство
Фекла Іконійська 7 жовтня: історія свята, традиції та прикмети

Народно-християнське свято Фекла Іконійськавідзначається 7 жовтня кожного року. В цей день віруючі згадують цю велику первомученицу.

Історія свята

Фекла народилась на території сучаної Туреччини, в родині заможних язичників. Вона була заручена зі знатним нареченим, але послухавши проповідь апостола Павла вирішила присвятити себе вірі.

Через це її наречений арештував аппостола Павла, але Фекла продовжувала його відвідувати. Коли батьки дізналися про це, вони засудили Павла і Фекла до смертної кари.

Феклу хотіли cпaлити на багатті, але величезний злива погасив полум’я.

Вона втекла разом з Павлом, але в новому місті зіткнулася з домаганнями правителя Олександра. Фелка не відповіла на дoмaгaння і на неї спустили ведмедицю і левицю. Але левиця захистила її ціною власного життя і її відпустили.

Читайте також: ЧОЛОВІК ПОПРОСИВ ПОЗБУТИСЯ НАШОЇ ДИТИНИ, ЩОБ ВИХОВУВАТИ ЙОГО СИНА ВІД ПЕРШОГО ШЛЮБУ

Церковне передання говорить, що коли Феклі було 90 років, гора сховала її від переслідувачів-язичників. Печера, в якій за переказами померла Фекла, розташована в сирійському селищі Маалюла, гори Каламон.

Над ній споруджено монастир, названий в честь святої.

Мощі святої Фекли перебували в Кілікійської Вірменії, в місті Тарс.

Традиції свята

В ніч на 7 жовтня традиції запалювати “новий” вогонь і починали “замолотки”. Вогонь добували шляхом тертя. Ритуал проводився тільки одруженими чоловіками.

Живий вогонь розносили по дворах: запалювали піч, обкурювали худобу і двір.

Вважалося, що те, що зав’яжеться в цей день не розв’яжеться ніколи. У День Фекли часто грали весілля тому, що вважалося, що чоловік з дружиною будуть пов’язані назавжди.

Дівчата у цей день часто ворожили на судженого. Несли в баню калач і чекали, хто доторкнеться до руки: якщо холодний дотик – бідний чоловік, тепле – багатий, а якщо його немає – то залишиться старою дівою.

Прикмети свята

  • Якщо жолудів багато, зима буде теплою, а літо – хлібним.
  • Ранній світанок 7 жовтня і яскраве сонце знаменують швидку зміну погоди.
  • Якщо білка линяє з хвоста, зима буде дуже холодною.
  • Якщо прогримить грім, значить, зима буде короткою і теплою.
  • Топити клуні – драговини, а на Феклу озирайся.
  • День убуває-тікає вже не курячими кроками, а кінськими; ночі стають темним-темнешеньки, зорі — все багряніші.
  • Листя до цього дня пожовкли, але опадають слабо — морози настануть не скоро.
  • Поки лист з вишень не опал, скільки б снігу не випало, відлига його зжене.
  • Південно-східний вітер при незмінному атмосферному тиску — опадів не буде як мінімум кілька днів.

Джерело.

Related Post