fbpx

Коли ухвалять пенсійну реформу і що зміниться вже в жовтні

Чиновники впевнені, що варіант провалу пенсійної реформи виключений.

Уже в найближчі кілька днів парламент проголосує у другому читанні урядовий проект пенсійної реформи. Міністр соціальної політики Андрій Рева, який є одним з авторів реформи, заявив: варіант “провалу” чиновники не розглядають, повідомляє «Сегодня».

За його оцінками, документ приймуть з 18 до 22 вересня, тобто вже через кілька тижнів. А першими нововведення на собі відчують пенсіонери , які вийшли на “заслужений відпочинок” до 2007 року.

“Досвід роботи верхновний Ради цього скликання показує, що депутати вміють консолідуватися для прийняття доленосних для країни рішень, які покращують життя людей.

Тому я вірю в успіх пенсійної реформи і не розглядаю варіант її провалу”, – цитує Андрія Реву прес-служба міністерства.

До слова, парламентарії внесли в проект реформи близько двох тисяч правок.

Найбільше запитань викликають пропозиції про введення коридору пенсійного віку – ті, хто не заробив необхідний стаж, будуть виходити на пенсію в 63 або 65 років – і зниження коефіцієнта оцінки стажу, в результаті якого розмір нових пенсій скоротиться на 25%.

У той же час в Кабінеті міністрів заявили, що готові обговорювати і вносити правки в документ, якщо це не стосується ключових моментів: коридору пенсійного віку, коефіцієнта оцінки стажу і осучаснення пенсій.

Якщо проект приймуть у вересні, то вже в жовтні 5,6 мільйона старих пенсій перерахують за новою формулою.

Читайте також: РАДА ВВЕЛА 12-РІЧНЕ НАВЧАННЯ В ШКОЛІ

Ті, хто виходив на заслужений відпочинок до 2017 року, у формулі розрахунку пенсій мають застарілу зарплатну базу. Її “осучаснять” з 1197,9 до 3764 гривень. В результаті розмір виплат піднімуть від 50 до понад 1000 гривень.

До слова, в цьому році осучаснення торкнеться тільки “старих” пенсіонерів. Як пояснює старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, “молодим” пенсіонерам такий перерахунок просто не вигідний.

При розрахунку їх пенсій і так використовували актуальний показник середньої зарплати – 3764 гривні, і при цьому один рік стажу оцінювали в 1,35% від “заробітку”, а після реформи відпрацьований рік буде коштувати вже 1%.

Нагадаємо, середня пенсія в Україні за підсумками цього року складе більше двох тисяч гривень. При цьому мінімальна пенсія на даний момент – всього 1312 гривень.

Цієї суми вистачить лише на 40% від споживчого кошика для непрацездатних (згідно актуальним розрахунками Мінсоцполітики).

You cannot copy content of this page