fbpx

Курс долара злетів, але зарплати ростуть: що змінилося в Україні на тиждень

Українцям тиждень, що минає запам’ятається підвищенням курсу долара, початком переходу на цифрове телемовлення, а також публікацією свіжої офіційної статистики по зарплатах. Зібрали п’ять головних економічних тем та подій, які ви могли пропустити.

1. Курс долара

Курс долара в Україні злетів до максимуму з лютого і пробив психологічну позначку в 27 грн/дол. долар почав рости майже на місяць раніше, ніж у попередні кілька років.

Зазвичай в липні встановлювався найвигідніший курс долара на рік для покупки, а з середини або з кінця серпня починалася сезонна девальвація гривні, яка тривала до січня.

У Нацбанку пояснюють курсові коливання декількома причинами: “Це активне проведення компаніями операцій по перерахуванню дивідендів за кордон (з початку липня з цією метою було куплено майже 300 млн дол. США) і вихід нерезидентами з ОВДП. З початку липня обсяг ОВДП у портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн “.

У числі інших причин регулятор називає значні обсяги повернення ПДВ в кінці місяця, що значно зменшує обсяг вільного продажу валюти, а також збільшення попиту на готівкову валюту, “зокрема, з боку тіньового аграрного сектора в зв’язку з початком сезону”.

Втім, експерти вважають, що осіння девальвація гривні вже почалася. За прогнозами економіста Бориса Кушнірука, зниження курсу долара очікувати вже не варто, хіба що невеликих коливань.

2. Підвищення зарплат

За даними Держстату, реальна заробітна плата в Україні в червні 2018 року збільшилася на 13%, в порівнянні з червнем 2017 року. У порівнянні з травнем-2018, реальна зарплата зросла на 4,8%.

При цьому середня номінальна заробітна плата штатних працівників в червні, в порівнянні з травнем, зросла також на 4,8%, а в річному вимірі – на 24,2%.

Середня номінальна заробітна плата в червні склала 9 141 грн.

Читайте також: ПОГОДА НА СЕРПЕНЬ: СТИХІЯ ЗАЛИШИЛА НА КІНЕЦЬ ЛІТА НАЙЦІКАВІШЕ

Найвищий рівень зарплат зафіксований у Києві -13 553 грн, найнижчий – у Чернігівській області, 7341 грн. У Донецькій і Луганській областях (без урахування частини зони проведення ООС) зростання заробітної плати склав 20% і 33,4% відповідно.

3. Перехід на цифрове ТБ

В Україні стартувало відключення аналогового телевізійного сигналу і перехід на цифрове телемовлення. Про це повідомила прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, посилаючись на постанову Кабінету міністрів № 509 від 13 червня 2018 року.

“31 липня 2018 аналогове телевізійне мовлення припиняється в Києві та Кіровоградській області, 31 серпня 2018 – на всій території країни”, – повідомили в Нацраді.

Раніше в Нацраді попередили, що перехід України на цифрове ТБ знову “пригальмував” – рада може відстрочити відключення аналогового сигналу по всій Україні ще на місяць-два, якщо після відключення аналогового сигналу в Києві та Кіровоградській області будуть виявлені проблеми з запуском цифрового мовлення.

Про те, чим відрізняється цифровий сигнал від аналогового, і що потрібно зробити, щоб телевізор працював.

4. Торговий і платіжний баланс

Дефіцит зовнішньої торгівлі України в першому півріччі зріс майже на 24%. Так, баланс зовнішньої торгівлі товарами і послугами України в січні-червні 2018 року зведений з дефіцитом 3,806 млрд дол. За аналогічний період 2017 року дефіцит становив 3,078 млрд дол.

Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за січень-червень виріс на 26,8% – до 4,277 млрд доларів, профіцит зовнішньої торгівлі послугами – в 1,6 рази, до 471 млн дол.

Обсяги експорту товарів збільшилися на 11,5% в річному вимірі і склали в червні 3,4 млрд доларів. За січень-червень 2018 експорт товарів зріс на 11,7%, до 21,2 млрд доларів.

Обсяги імпорту товарів в червні склали 4,3 млрд доларів, проте зростання істотно сповільнилося (до 9,9% в річному вимірі). Всього за січень-червень імпорт товарів зріс на 14% рік до року і склав 25,5 млрд доларів.

В цілому, платіжний баланс України за січень-червень 2018 року зведений з профіцитом 307 млн ​​доларів. Це в 3,4 рази нижче профіциту за аналогічний період 2017 року.

Джерело.

You cannot copy content of this page