fbpx
Економіка
Від 370 грн на пацієнта: що входить в медичний тариф

В Україні базовий медичний тариф на пацієнта становить 370 грн. Окремо є коефіцієнти як для літніх людей, так і для дітей.

“В Україні тарифи розраховуються як в Естонії, Польщі або Румунії. Є певні підходи для розрахунку подушного сплати, яку ми платимо раз на рік за людину в первинній ланці.

Коли взяли структуру звернень до лікаря, наскільки часто люди користуються послугами лікаря, аналізи роблять, скільки це коштує, то вийшла така базова ставка. Коефіцієнти вираховували за демографічній структурі населення.

Якщо застосувати всі коефіцієнти, то середня ставка виходить 570 гривень”, – розповів глава Національної служби здоров’я Олег Петренко.

Читайте також: ДОСТАВИЛИ ОСОБЛИВІ ПІДРУЧНИКИ ВІД МІНОСВІТИ

За його словами, на перший погляд здається, що такої суми в рік недостатньо, щоб оплатити вартість діагностики або нарахувати зарплату лікаря.

“Категорія людей 18-39 років частіше за все не користується послугами лікарів. Тобто, якщо ви набираєте оптимальну кількість практики, то серед цих людей є пацієнти, які частіше користуються, є ті, які взагалі не користуються.

Відповідно, загальна сума коштів дозволяє надати той обсяг допомоги, який гарантований. тобто, якщо ви візьмете фізична особа-підприємця – сімейного лікаря, який набрав 1800 чоловік, то його дохід за рік буде близько мільйона.

Але частина людей буде користуватися його послугами, а частина взагалі не буде”, – під еркнул Петренко.

Найчастіше послугами лікаря користуються діти до 3-х років, або люди похилого віку.

“У цьому сенс ставки саме такого рівня тарифу: ми оплачуємо тих, хто більше потребує. Але коли у нас є потреба – нам теж хтось платить. Солідарний принцип дуже добре працює в світі”, – говорить глава Нацслужби здоров’я.

Джерело.

Related Post

facebook