fbpx
Україна
На кого не варто вчитися в Україні: варто задуматися про перенавчання

В майбутньому будуть затребувані ГМО-агрономи, а касирам варто задуматися про перенавчання.

Напередодні вступної кампанії, яка розпочнеться з 22 травня, тисячі молодих українців спантеличені вибором майбутньої спеціальності. Як виявилося, зараз в світі існує безліч рейтингів про те, які нові спеціальності з’являться в найближчі 3-5 років.

Згідно з рейтингами, які зараз іменують «Атлас професій», у багатьох сферах з’явиться як мінімум 2-4 нові спеціальності. Наприклад, в будівництві — виконроб-вотчер. Це фахівець, який буде використовувати в своїй роботі цифрові проекти будинків і відслідковувати нові тенденції попиту. Не виключено, що такий фахівець повинен бути в курсі будівництва будівель за допомогою 3D-принтерів.

До 2020 року може з’явитися і спеціальність «проектувальник особистої безпеки». Ця людина буде складати для клієнта «карту особистих ризиків» — від генетичної схильності до захворювань до ймовірності злочину в його відношенні.

Кілька нових спеціальностей може з’явитися в агросекторі. Наприклад, ГМО-агроном — це фахівець, який займається впровадженням біотехнологічних досягнень і отриманням продуктів із заданими властивостями. У переліках нових професій нерідко вказують і «проектувальника нових тканин» — він буде проектувати нові синтетичні тканини, які будуть «пам’ятати форму».

У сфері IT, однією з найбільш швидко, незабаром може з’явитися спеціальність IT-проповідника. У його завдання буде входити просування нових рішень в ті групи, які консервативно налаштовані по відношенню до передових технологій. Серед цих спеціальностей є і ті, які раніше фігурували в фантастичних фільмах. Наприклад, космобіолог.

Читайте також: ДО КОГО ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО ВАМ НЕ ПЕРЕРАХУВАЛИ ПЕНСІЮ

За словами HR-експерта rabota.ua Тетяни Пашки, все, що пов’язано з IT-технологіями і Діджитал маркетингом — все це буде затребуваним у нас.

«Наведу такий приклад. Я особисто знаю фахівця з комп’ютерних ігор, який спеціалізується на іграх» в танчики «. Так ось, він заробляє понад 10 тисяч гривень, тому що попит на його експертну оцінку є», — говорить Пашкіна.

За її словами, у неї є певний скепсис, що більшість із спеціальностей, зазначених в «Атласі», в найближчі роки приживеться в Україні:

«На деяких виробництвах туалети знаходяться на вулиці, тому про нові технології говорити поки передчасно. Але перспективи, звичайно, завжди є. Наприклад, у будівництва за допомогою 3D-технологій».

Чи не в ходу: касири і клерки

З приводу професій, які «відмирають» в Україні, Тетяна Пашкіна вважає, що однозначної відповіді на це питання немає.

«Наприклад, листоноші — їх стало менше, але зате з’явилася величезна кількість кур’єрів, яких в якійсь мірі можна вважати листоношами, — говорить експерт. — Страждають і банківські клерки.

Кількість банків скорочується, але збільшується кількість людей, які платять за рахунками з допомогою банківських терміналів — відповідно необхідності в таких спеціальностях стає все менше».

За словами Пашки, в найближчому майбутньому буде скорочуватися і кількість касирів.

«Уже навіть в українських супермаркетах є каси самообслуговування, і все частіше покупці обслуговують себе самі, не бажаючи мати справи, наприклад, з непривітним касиром».

У той же час в українській ментальності, за словами експерта, є така риса: батьки, які свого часу не змогли отримати бажану професію, вважають, що їх дитина повинна отримати її будь-що-будь.

«Почуйте дитини! Якщо не визначився, то треба домогтися того, щоб він зрозумів, чого ж йому хочеться. Найчастіше в вузах наполегливо пропонують ті спеціальності, які потрібно заповнити саме їм. Тому, якщо дитина любить працювати руками, не забороняйте йому це», — каже Пашкіна.

Згідно з дослідженнями, 80% безробітних в Україні — люди з вищою освітою.

Джерело.

Related Post

facebook