fbpx
Україна
На кого не варто вчитися в Україні: варто задуматися про перенавчання

В майбутньому будуть затребувані ГМО-агрономи, а касирам варто задуматися про перенавчання.

Напередодні вступної кампанії, яка розпочнеться з 22 травня, тисячі молодих українців спантеличені вибором майбутньої спеціальності. Як виявилося, зараз в світі існує безліч рейтингів про те, які нові спеціальності з’являться в найближчі 3-5 років.

Згідно з рейтингами, які зараз іменують “Атлас професій”, у багатьох сферах з’явиться як мінімум 2-4 нові спеціальності. Наприклад, в будівництві – виконроб-вотчер. Це фахівець, який буде використовувати в своїй роботі цифрові проекти будинків і відслідковувати нові тенденції попиту. Не виключено, що такий фахівець повинен бути в курсі будівництва будівель за допомогою 3D-принтерів.

До 2020 року може з’явитися і спеціальність “проектувальник особистої безпеки”. Ця людина буде складати для клієнта “карту особистих ризиків” – від генетичної схильності до захворювань до ймовірності злочину в його відношенні.

Кілька нових спеціальностей може з’явитися в агросекторі. Наприклад, ГМО-агроном – це фахівець, який займається впровадженням біотехнологічних досягнень і отриманням продуктів із заданими властивостями. У переліках нових професій нерідко вказують і “проектувальника нових тканин” – він буде проектувати нові синтетичні тканини, які будуть “пам’ятати форму”.

У сфері IT, однією з найбільш швидко, незабаром може з’явитися спеціальність IT-проповідника. У його завдання буде входити просування нових рішень в ті групи, які консервативно налаштовані по відношенню до передових технологій. Серед цих спеціальностей є і ті, які раніше фігурували в фантастичних фільмах. Наприклад, космобіолог.

Читайте також: ДО КОГО ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО ВАМ НЕ ПЕРЕРАХУВАЛИ ПЕНСІЮ

За словами HR-експерта rabota.ua Тетяни Пашки, все, що пов’язано з IT-технологіями і Діджитал маркетингом – все це буде затребуваним у нас.

“Наведу такий приклад. Я особисто знаю фахівця з комп’ютерних ігор, який спеціалізується на іграх” в танчики “. Так ось, він заробляє понад 10 тисяч гривень, тому що попит на його експертну оцінку є”, – говорить Пашкіна.

За її словами, у неї є певний скепсис, що більшість із спеціальностей, зазначених в “Атласі”, в найближчі роки приживеться в Україні:

“На деяких виробництвах туалети знаходяться на вулиці, тому про нові технології говорити поки передчасно. Але перспективи, звичайно, завжди є. Наприклад, у будівництва за допомогою 3D-технологій”.

Чи не в ходу: касири і клерки

З приводу професій, які “відмирають” в Україні, Тетяна Пашкіна вважає, що однозначної відповіді на це питання немає.

“Наприклад, листоноші – їх стало менше, але зате з’явилася величезна кількість кур’єрів, яких в якійсь мірі можна вважати листоношами, – говорить експерт. – Страждають і банківські клерки.

Кількість банків скорочується, але збільшується кількість людей, які платять за рахунками з допомогою банківських терміналів – відповідно необхідності в таких спеціальностях стає все менше”.

За словами Пашки, в найближчому майбутньому буде скорочуватися і кількість касирів.

“Уже навіть в українських супермаркетах є каси самообслуговування, і все частіше покупці обслуговують себе самі, не бажаючи мати справи, наприклад, з непривітним касиром”.

У той же час в українській ментальності, за словами експерта, є така риса: батьки, які свого часу не змогли отримати бажану професію, вважають, що їх дитина повинна отримати її будь-що-будь.

“Почуйте дитини! Якщо не визначився, то треба домогтися того, щоб він зрозумів, чого ж йому хочеться. Найчастіше в вузах наполегливо пропонують ті спеціальності, які потрібно заповнити саме їм. Тому, якщо дитина любить працювати руками, не забороняйте йому це”, – каже Пашкіна.

Згідно з дослідженнями, 80% безробітних в Україні – люди з вищою освітою.

Джерело.

Related Post