fbpx

Найдешевше житло в Києві

У столиці оренда найдешевшої квартири обійдеться в 3000 гривень, при цьому експерти відзначають, ринкові ціни починаються від 5000 гривень.

В кінці літа на ринку оренда житла починається “гарячий” сезон. Студенти і сезонні робітники створюють ажіотаж, а ціни на квартири можуть “підскочити” на 15-25%.

Як пояснює ріелтор Максим Бабуряк, якщо на початку літа у квартирантів є можливість вибрати житло і поторгуватися, то вже в серпні на одну квартиру може бути одночасно п’ять охочих, пише сайт “Сегодня”.

Ціна нижче ринкової

Ринкова вартість оренди однокімнатної квартири в Києві починається від 5000-5500 гривень, розповідає Максим Бабуряк. За минулий рік квартири в середньому подорожчали на 20%. “Якщо брати 2016 й, відбулося зростання приблизно на 20%.

Але точної статистики немає. Це не фондовий ринок, не всі вносять дані до реєстрів. Потрібно розуміти, що на ринок впливає багато факторів. Припустимо, активнішою стала економіка. Вже буде зовсім інший попит, або навпаки”, – розповідає представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук.

Вже через кілька тижнів експерти прогнозують сезонний стрибок цін. За різними оцінками, оренда у вересні-серпні може подорожчати на 15-25%. Найдешевше житло – у віддалених від центру і станції метро районах і без ремонту.

Наприклад, на даний момент на Троєщині здається в оренду квартира за 4500 гривень. В оголошенні йдеться: в квартирі є побутова техніка та косметичний ремонт. Як відзначають експерти, Троєщина – один з найдешевших для знімання нерухомості районів.

“Уже багато років обіцяють станцію метро побудувати. Якби працювало метро, розвантажили б дорожній трафік, покращилася б інфраструктура і, звичайно ж, квартири б подорожчали”, – упевнений Максим Бабуряк.

На Борщагівці “однушку” “без особливого ремонту” пропонують орендувати за 4000 гривень. При цьому автори оголошення відзначають, що житло має потребу в ремонті, тому здається за ціною нижче ринкової. “У квартирі є ліжко і кухня, пральна машинка автомат”, – йдеться в оголошенні.

А за п’ять тисячі гривень – однокімнатну квартиру недалеко від метро Мінська. “З меблів: двоспальне ліжко, розкладний диван, стінка, столи, стільці. З техніки: пральна машина автомат, холодильник, плита, мікрохвильова піч. Кухня гарнітурна, в нормальному стані. Санвузол роздільний і облицьований шпалерами”, – йдеться в оголошенні.

Все, що потрібно знати квартирантам

У Києві квартиранти найчастіше платять при поселенні відразу за два місяці проживання: перший і останній. Крім того, якщо знайти квартиру допоміг ріелтор, 50% від вартості першого місяця доведеться заплатити за його послуги.

За словами Максима Бабуряка, 70% від всіх оголошень, які розміщені в інтернеті – від ріелторів. Щоб дізнатися, скільки в підсумку доведеться відразу заплатити при поселенні, потрібно вартість одного місяця помножити на 2,5.

“Маст хев” для знімної квартири: пральна машина, холодильник, спальне місце, кухонний гарнітур, стіл і стільці.

“Взагалі в багатьох країнах прийнято перед поселенням нових мешканців переклеювати шпалери і “освіжати” ремонт. В наших реаліях я б сказав, що можна вимагати провести генеральне прибирання, відремонтувати розетки.

Косметичний ремонт, звичайно, повинен бути, але якщо ви знімаєте квартиру за 4000 гривень, повинні розуміти, що одна з причин такої ціни – відсутність того самого ремонту”, – розповідає ріелтор.

Також експерти радять уважно ознайомитися з усіма документами орендодавця: паспортом, документом, який підтверджує право власності на квартиру. Якщо виявиться, що квартира належить кільком людям, потрібно підтвердити, що другий власник не проти здачі житла в оренду і згоден на зазначені в договорі умови.

У самому договорі повинні бути правильно заповнені паспортні дані, адреса. Також варто заздалегідь вказати, як будуть вирішуватися спірні питання, чи має квартирант право достроково забрати оплату за останній місяць при виселенні, хто платить за завдані майну збитки.

Читайте також: 18-РІЧНУ ДІВЧИНУ ПOPIЗAЛИ ПОСЕРЕД НОЧІ У КИЄВІ

Варто відзначити, що договір, який нотаріально не завірений, може вважатися документом. Головне – правильно заповнити бланк. Найчастіше до договору додаються опис майна та акт прийому-передачі.

“Якщо знайти квартиру допоміг ріелтор, значить, він повинен принести з собою бланк договору і допомогти заповнити його. Якщо самі знайшли квартиру, то типовий бланк такого договору можна знайти в інтернеті.

Коли йдете заповнювати документ, можна запросити з собою друга, який при необхідності зможе підтвердити, що саме власник квартири заповнив і підписав документ”, – розповідає ріелтор.

You cannot copy content of this page