Економіка
Пасивний дохід з депозитів: який варіант вибрати

Депозити 24/7 доступні завжди і дозволяють мати дохід. Мати додатковий пасивний дохід, що не залежить від щоденної діяльності, — бажання багатьох українців.

Ті, хто впевнений, що гроші не знадобляться в найближчі 3-12 місяців, відкривають в банках депозити, і в кінці терміну або щомісяця отримують свій капітал і відсотки.

Але іноді такі «відкладені» гроші можуть знадобитися терміново — син в вуз надходить, мамі підлікуватися.

Для таких «невпевнених» клієнтів існують продукти, коли гроші на депозиті можна зняти в будь-який момент. Ми дізналися в банках, що це за пропозиції.

Терміновий або за бажанням

Українці основним джерелом пасивних доходів як і раніше вважають банківські депозити: за підсумками перших трьох місяців цього року збільшилися обсяги як гривневих депозитів (на 3,2%), так і валютних (0,8%).

Про це повідомляє прес-служба Національного банку. Але треба сказати, що, вибираючи банк, вкладники дивляться вже не тільки на рейтинги надійності і величину прибутковості депозиту.

А й на рівень сервісу, кількість або доступність відділень, зрозумілі умови розміщення грошових коштів, а також доступність накопичень.

Усі вклади можна розділити на термінові і до запитання.

Строкові вклади розміщуються на певний строк, до закінчення якого клієнт не повинен забирати свої кошти.

Строковий депозит частіше розміщується на рік, рідше — на кілька місяців, але в деяких банках кажуть про популярність депозитних вкладів на 2 роки (іноді їх частка досягає 30% в портфелі установи).

Найчастіше на вклади з тривалим періодом зберігання надаються найбільш вигідні ставки.

Читайте також: ЗМІНИТИ МОБІЛЬНОГО ОПЕРАТОРА АЛЕ ЗБЕРЕГТИ НОМЕР — СТАЛО ВІДОМО, КОЛИ В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ ЦЯ ПОСЛУГА

Але чимало й тих, хто вважає за краще вклади до запитання — ті, що дозволяють повернути вкладені кошти в будь-який момент за бажанням вкладника.

До вимоги

Багато банків, йдучи назустріч клієнтам, розробляють продукти «до запитання», забезпечуючи зручність використання таких депозитів. Як правило, базова умова — це можливість поповнення та зняття коштів без обмежень в будь-який час.

«Клієнти, які користуються пакетами послуг нашого банку, ще отримують і більший відсоток за таким депозитом», — розповіли нам в прес-службі Raiffeisen Bank Aval.

Інші фінустанови пішли ще далі: вони дозволяють просто оформити депозитну платіжну карту, не прив’язуючись до інших продуктів банку.

«Для отримання картки достатньо заповнити заявку на сайті банку, протягом дня отримати рішення фінустанови, а потім або кур’єр її доставить (по Києву), або можна забрати її в найближчому відділенні банку.

З картки можна знімати будь-яку суму, вона передбачає вільний доступ до власних коштів, а відсотки будуть нараховуватися на залишок на картці», — розповіли нам в прес-службі OTP Bank.

«Ми пропонуємо клієнтам вклади до запитання з можливістю вільного поповнення та зняття коштів в будь-який момент, з виплатою всіх раніше нарахованих відсотків.

Прибутковість такого депозиту в гривні на поточний момент досягає 9% річних», — підтверджує і директор департаменту по продуктам роздрібного бізнесу банку «ПУМБ» Дмитро Поліщук, — при цьому мінімальний внесок — від 100 гривень.

Також клієнтові безкоштовно оформляється платіжна карта, забезпечується безкоштовне підключення до СМС-банкінгу та інтернет-сервісу банку, де можуть здійснюватися будь-які операції по депозиту в режимі 24/7 без відвідування відділення фінустанови.

Клієнт може вільно користуватися як сумою депозиту, так і відсотками, які сплачуються відповідно до умов договору, можна вибрати виплату або в кінці терміну, або щомісяця.

Картка без зайвих продуктів

Можливість не відвідувати відділення банків, а управляти своїми коштами через інтернет є вирішальною при відкритті депозиту для зростаючого числа клієнтів.

«Я завжди маю 5-10 тис. Грн. Для непередбачених ситуацій, — розповідає киянка Анна Манько. — За 3 місяці дохід від такого вкладення — 100-200 грн. І якби це було пов’язане з якимись складними діями і стоянням у чергах, я б навіть не подумала про зайві клопоти. Але оскільки у мене є картка, то після закінчення терміну сам депозит і відсотки зараховуються на неї, і я або використовую засоби, або не виходячи з дому пролонгують депозит».

Але є і такі, хто пам’ятає нав’язані деякими фінустановами картки «зарплатна», «кредитна», «ощадна», які видавалися пакетами, і одна без іншої не активувалися. Тим, хто побоюється кредитних ліній, в банках треба чітко вказувати, що потрібна саме нова депозитна картка.

«У нас можна оформити таку картку без інших продуктів банку. Вартість обслуговування — 7 грн на місяць», — розповіли в прес-службі OTP Bank.

Додати вишеньку на торт

Іноді спектр послуг дивує своєю широтою. Так, для клієнтів, які хочуть не тільки розпоряджатися своїми коштами, а й у разі, коли гроші закінчилися, готові скористатися ще й кредитною лінією, деякі банки передбачили і таку функцію.

«Клієнт може мати постійний доступ до своїх заощаджень. А якщо їх недостатньо, він може скористатися кредитним лімітом з пільговим періодом до 92 днів. Крім кредитної складової, карта має відсотки на залишок, як за депозитом.

Також вона є зручним інструментом для безготівкових розрахунків і передбачає повернення частини коштів від розрахунків (Cash-Back) в деяких торгових і сервісних центрах. для клієнтів, які не підтримують устано ку кредитного ліміту на карту, існує дебетная лінійка.

Вона, крім нарахування відсотків на залишок по депозиту, передбачає ще й набір додаткових послуг, таких як консьєрж-сервіс (допомога при бронюванні готелів та квитків, мовна підтримка», — розповідає директор департаменту розвитку банківських продуктів «Ідея Банк» Сергій Міщенко.

Джерело.

Related Post

facebook