fbpx
Суспільство
Проїзд все ж таки подорожчає: як заощадити

У суботу, 14 липня, в Києві все-таки подорожчає проїзд в громадському транспорті.

Розпорядження про нові тарифи повинні підписати сьогодні, але ще вчора жителі помітили в салонах транспорту оголошення про це. Ми дізналися, як можна буде заощадити на бензині, що подорожчав проїзд.

Мер Києва Віталій Кличко днями заявив, що підвищення має відбутися 14 липня, інакше, мовляв, у транспортній галузі настане криза. Разова поїздка обійдеться в 8 грн, але передбачені проїзні з трохи меншою вартістю поїздок.

«Зараз транспортні КП працюють в збиток. Отримані від підвищення тарифів кошти будуть спрямовані на розвиток транспортної інфраструктури, ремонт і закупівлю рухомого складу, збільшення зарплат працівникам.

Підвищення дозволить зменшити суми дотацій, що виділяються на покриття збитків підприємств транспорту», — навів Кличко в черговий раз аргументи. Всі існуючі пільги обіцяють залишити.

Вчора радник першого заступника голови КМДА з питань цінової політики Василь Яструбинський ще раз підтвердив, що розпорядження про подорожчання проїзду має бути готове сьогодні.

Читайте також: УЛЯНА СУПРУН РОЗКРИЛА ХИТРУ СХЕМУ ОБМАНУ В ЛІКАРНЯХ: ВПИХАЮТЬ КОЖНОМУ

А в міському транспорті жителі вже помітили попередження про майбутні зміни. У них зазначено, що виростуть і штрафи за безквитковий проїзд — до 160 грн.

До думки, що жителі висловили під час громадського обговорення питання про підвищення вартості проїзду в транспорті, влада не прислухалися. Тоді 993 висловилися «проти» підвищення, а 294 — «за».

Звучали й інші пропозиції, які були проігноровані. Наприклад, провести перед підвищенням незалежний аудит в «Київському метрополітені» і «Київпастрансі», впровадити спочатку автоматизовану систему, перейти на монетизацію пільг. У зв’язку з цим 12 липня під Київрадою активісти обіцяють акцію протесту.

Тим часом кияни активно обговорюють подорожчання.

«Я їду на роботу трьома видами транспорту — автобус, метро і пару зупинок на тролейбусі. Купую проїзний на наземний транспорт за 330 грн і користуюся безконтактною карткою метро — в місяць близько 50 поїздок.

Всього виходить 555 грн. Після подорожчання з тими ж проїзними мені доведеться платити майже 900 грн. Може, відмовлюся від тролейбуса, буду ходити від метро до офісу пішки», — міркує киянка Ірина Огурцова.

«Зазвичай їжджу на тролейбусі, але можливо, тепер буду користуватися маршрутками, якщо вони не подорожчають слідом за комунальним транспортом», — говорить Ольга Максимченко.

«Я не проти підвищення цін, якщо обслуговування покращиться, а транспорту побільшає», — говорить Сергій Боровик.

Трохи заощадити можна, якщо купити до подорожчання безконтактні карти метро та поповнити на максимальну кількість поїздок — 100 по 4,5 грн кожна. Тоді за «старими» тарифами в метро можна їздити ще кілька місяців.

Крім того, в «Київпастрансі» кажуть, що до кінця липня будуть дійсні куплені людьми проїзні на наземний транспорт і разові талончики по 4 грн (але з 1 серпня їх можна буде обміняти тільки з доплатою).

Джерело.

Related Post

facebook