fbpx
Суспільство
Самі грибні місця в різних областях України: де і які гриби шукати на вихідних

Дізнайтеся, які гриби можна знайти у вашій області і районі.

Осінь — це ідеальна пора для того, щоб відправитися в ліс по гриби. Велику частину врожаю можна законсервувати , а найсмачніші гриби приготувати для себе, своєї сім’ї і друзів.

Експерти стверджують, що найпоширеніші в нашій місцевості — польські гриби, осінні опеньки, білі і лисички. Йти в ліс «на полювання» потрібно після трьох-п’яти дощових днів.

Але головне — встигнути до перших холодів , тому краще заплануйте «похід» на цих вихідних. Дізнайтесь, в яких областях України зростає найбільше грибів і де саме.

  • Карпати — рай для грибів

Досвідчені грибники знають, що найкраще їхати «за наживою» саме в Карпати. Серед букових і хвойних лісів зростає близько 300 видів грибів, і серед них удосталь їх король — білий гриб. Також неабиякою популярністю користуються гігантські боровики.

Рекомендуємо для відвідування також заповідник «Сколівські бескиди» на кордоні Івано-Франківщини та Львівщини, де росте 57 видів грибів.

Ще краще поїхати в глиб Закарпатській області, де серед лідерів зі збору грибів Рахівський і Переченскій райони.

Читайте також: ВЧЕНІ ПОПЕРЕДИЛИ ПРО НЕБЕЗПЕКУ ЧАЮ З МОЛОКОМ

  • Житомирська область

На Житомирщині водяться опеньки, гливи, сироїжки, підберезники. Якщо пощастить, можна знайти білий гриб. Самі грибні місця в околиці Малинского, Коростишівського та Житомирського районів. Також можете відвідати Радомишль , Малин та Іршанськ.

  • Черкаська область

Найкраще їздити по гриби в бік райцентру Чигирина, а саме в Трушівці або Медведівку. Найбільший ліс — Синицький-Паланського лісництва. Тут ви зможемо знайдете грузді, печериці, лисички, поддубнікі, і навіть білі гриби.

В околиці сіл Городецьке і Громи самі грибні місця. Тут збирають маслюки, білі, польські гриби. Досвідчені грибники знаходять там рижики, парасольки і печериці.

  • Дніпропетровська область

Місцеві грибники вказують на село Гвардійське, Новомосковського району, Царичанський околиці, Кіровське, Петриківський район. На галявинах в хвойники в області зростають маслюки, є зеленушки, опеньки, підберезники. Білі гриби зустрічаються рідко.

  • Сумська область

На Сумщині можна нарахувати більше 200 видів їстівних грибів. Вони добре ростуть в долинах річок з терасами, зарослими молодими соснами і березами. Найпоширеніші гриби тут -опята.

Багато їх зростає в Краснопільському і Лебединському районах. Також популярні польські гриби, люблячі молоді березові ліси.

  • Чернівецька область

Білі гриби тут зустрічаються неймовірних розмірів: грибники кожен сезон знаходять боровики вагою грамів по 800. Села Сергія, Виженка, Зелена здавна стали місцем екотуризму, тут можна знайти грибного провідника.

  • Львівська область

Рекомендуємо їхати в Старосамбірський, Турківський, Сколівський райони. Вважається, що найбільше грибів в селах Дубина, Східниця та Славське, в селі Лихобора поблизу гори Пікуй.

Водяться в лісах Львівщини підосичники, підберезники, опеньки і, звичайно ж, білі гриби.

  • Волинь

Одна з найбільш грибних областей — Волинська, тут, як і в Карпатах, місцеве населення успішно заробляє на зборі грибів.

Можна тут пополювати на польські гриби, підосичники, сироїжки, маслюки. На Волині гриби масово ростуть в Горохівському районі і на Шацьких. Вдалою буде і грибне полювання в районі сіл Штунь, Масловець, Ворчин.

Якщо ви живете в одній з цих областей, то відправитися по гриби можна вже на цих вихідних. Запам’ятовуйте самі грибні місця і беріть кошик побільше.

Джерело.

Related Post

facebook