fbpx
Україна
Серпень подарує українцям ряд нововведень: тариф на дріб’язок і нові ліки

Крім одного додаткового вихідного на День Незалежності, останній літній місяць подарує нам відразу кілька нововведень в банківській сфері.

Банківська справа

Вже з 1 серпня не вийде безкоштовно обміняти в банку дрібниця на купюри. Тепер за обмін тисячі десяти-копійчану монету (100 грн) потрібно буде заплатити 20 грн, а за обмін тисячі 50-копійчаних (500 грн) – 35 грн.

Втім, незважаючи на те, що Нацбанк більше не випускає дрібниця номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок, їх обмін залишається абсолютно безкоштовним.

Також з першого числа починають діяти окремі положення нового Закону “Про валюті”. Наприклад, регулятор перейде на нові правила розрахунку курсу гривні до долара. НБУ більше не буде враховувати випадки обміну валюти, коли курс значно відрізняється від більшості операцій.

Так, якщо в 90% випадків долар продають по 26 грн, а в 10% по 28, то ці 10% при розрахунку курсу враховуватися не будуть. Крім того, Нацбанк буде публікувати офіційний курс на дві години раніше, ніж сьогодні – о 16:00.

Читайте також: 6 ПОРАД: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕ ВСТУПИВ ДО ВУЗУ

Нарешті, Національний банк спростив залучення зовнішніх кредитів в Україні. Сьогодні, якщо українці займають гроші в іноземному банку, а експерти НБУ бачать в цій угоді ризиковану фінансову операцію, всі документи додатково перевіряються.

Саме від цієї інспекції планує в серпні відмовитися Нацбанк. Також з серпня обіцяють повністю автоматизувати реєстрацію кредитів в іноземних банках для українців.

Телевізор і ліки

Уже завтра в Києві, Київській і Кіровоградській областях припиниться аналогове ефірне мовлення телеканалів. Таким чином, жителі цих територій зі старими телевізорами, без кабельного і супутникового обладнання, не зможуть переглядати ТВ-програми.

Як зазначає глава Нацради з питань телебачення Юрій Артеменко, він не очікує складнощів в столичному регіоні, а ось Кіровоградська область для нього залишається “експериментальної”. Однак проблеми там допоможуть Нацраді надалі обійти гострі кути цієї телевізійної реформи.

Нагадаємо, по всій Україні аналоговий сигнал повинні відключити з 1 вересня.

А ось МОЗ з серпня розширює список препаратів, які входять в програму “Доступні ліки”. За нею хворі на діабет, астму та серцево-судинними захворюваннями можуть отримати деякі медикаменти безкоштовно.

В оновлений перелік ліків увійде 261 препарат (на 22 більше, ніж у попередньому). У МОЗ також нагадали, що з програмою працюють 7800 аптек, а список медикаментів переглядається двічі на рік – в січні і липні.

Списки студентів і фінська школа

Завтра мають бути опубліковані списки абітурієнтів на зарахування до вищих навчальних закладів. Після цього студенти повинні будуть до 6 серпня подати оригінали своїх документів до приймальних комісій тих навчальних закладів, які вони обрали.

Нагадаємо, за даними Міносвіти, більше половини надходять навіть не спробували потрапити на бюджетні місця.

Ще одна освітня новинка в серпні торкнеться середньої школи. В силу вступить угода з урядом Фінляндії про підтримку реформи української середньої освіти. За документ на початку липня проголосувала Верховна Рада.

Підтримка фінського уряду стосуватиметься трьох напрямків: підготовки вчителів початкової школи (1-4 класи), популяризації освіти і поліпшення освітнього середовища.

Програма розрахована на чотири роки (до 2021-го), і по ній Фінляндія надасть Україні технічну допомогу в розмірі 6 млн євро.

В угоді також вказується, що наша країна під цей проект має виділити компетентних держслужбовців і приміщення в будівлі Міністерства освіти.

Джерело.

Related Post

facebook