fbpx
Здоров'я
Що не можна робити вранці: вчені назвали головну помилку

Вчені з Університету штату Пенсільванія в США з’ясували, що люди, які прокидаються з очікуванням напруженого стресового дня, дійсно його проживають. За словами дослідників, єдине, чого людям слід побоюватися, – це страх.

Тому що навіть якщо те, чого ви боїтеся, не відбувається, ваш внутрішній прогноз відверне обмежені ресурси пам’яті і запрограмує його відповідним чином.

“Люди можуть передбачити якісь події до того, як вони відбудуться. Це може допомогти нам підготуватися і навіть запобігти певні ситуації.

Але вищевказана здатність може і завдати шкоди нашій пам’яті, незалежно від того, чи відбуваються очікувані стресові події чи ні”, – пояснює одна з авторів дослідження, когнітивний психолог Жіншіл Хаян з Університету штату Пенсільванія.

Читайте також: ФАРБУВАННЯ ВОЛОССЯ ВБUВAЄ ЖІНОК

Щоб перевірити свою гіпотезу, команда дослідниці Жіншіл Хаян протягом двох тижнів досліджувала 240 осіб у віці від 25 до 65 років. Кожен день учасники експерименту використовували додаток для смартфонів, яке мірило у них рівень стресу.

Програма питала людей, чи очікують вони, що їх день буде напруженим. Крім цього протягом дня випробовувані оцінювали свій поточний рівень стресу ще п’ять разів. Нарешті, вночі вони відповідали на головне питання: “Яким, згідно їх настрою, буде завтрашній день?”.

В кінці експерименту дослідники виявили, що більш високий рівень очікування можливих стресів і емоційних напруги вранці був пов’язаний з порушенням пам’яті. Хоча, що цікаво, стрес, очікуваний випробуваними ввечері, ніяк не впливав на роботу мозку.

“Люди часто говорять, що сніданок – це найважливіший прийом їжі, так само емоційна перспектива з ранку – це фундамент вашого дня. Якщо ви прокидаєтеся з певними надіями на цей день, в якомусь сенсі якір вже кинутий.

Очікування напруженого дня викликає певні ефекти в мозку. І навіть якщо з вами не станеться ніяких стресових ситуацій, ваш настрій запустить негативну програму”, – говорить нейропсихолог Мартін Сливинський.

Джерело.

Related Post

facebook