fbpx
Суспільство
Що робити, якщо банкомат не видав гроші або «зажував» банківську карту

Банківську карту можна знайти в гаманці практично будь-якого українця.Як свідчать результати дослідження компанії GfK, 90% власників карт, отримавши зарплату або пенсію, йдуть до банкомату знімати «готівку».

Що робити, якщо банкомат зажував банківську карту або не видав гроші, але списав кошти з рахунку, пише сайт «Сегодня».

Що робити, якщо банкомат «з’їв» карту

Банкомат може вилучити карту «спеціально», якщо її власник ввів неправильний пін-код від трьох до п’яти разів поспіль , просто забув карту в апараті після закінчення операції або ж у банку є підозра, що картку було викрадено.

Також банкомат може «проковтнути» карту через раптове відключення електрики, неправильного обслуговування банкомату або на апараті шахраями встановлено спеціальний пристрій кардрідер, яка краде інформацію з карти.

Іноді банкомати показують, з якої причини карту «з’їли». Наприклад, на моніторі може з’явиться повідомлення: «Card is retained» (карта вилучена) або спеціальні коди. «04» — вилучення без причини, «41» — карта була загублена або «43» — карта була вкрадена.

В першу чергу можна спробувати натиснути кнопку «скасування» на банкоматі. Якщо це не допоможе, варто зателефонувати в колл-центру банку або в компанію, яка обслуговує банкомати. Номер телефону повинен бути розміщений на самому банкоматі.

У такій ситуації карту «звільнять» від банкомату під час інкасації. Якщо банкомат знаходиться недалеко від відділення банку, варто звернутися безпосередньо в банк. Можливо, співробітник може прискорити процес «повернення».

Після того, як банк «зажував» карту, наступний клієнт може ним скористатися без будь-яких проблем і шкоди для «з’їденої» карти . Тому стояти біля банкомату доти, поки карта не повернеться, немає сенсу.

Але і йти до того, як подзвонили в банк, не варто. Під час розмови з оператором потрібно уточнити, коли і де можна повернути карту і які документи потрібно принести з собою (швидше за все — паспорт та ІПН).

На сайті одного з великих українських банків йдеться про те, що «з’їдену» карту можна безкоштовно відновити в будь-якому відділенні банку в той же день. Інші банки стягують оплати за відновлення карти.

Що робити, якщо банкомат не видав гроші

Якщо банкомат не видав кошти, але при цьому вони списали з рахунку, потрібно в першу чергу зателефонувати в банк і описати ситуацію. Така ситуація може виникнути як через технічний збій, так і з-за проблем зі зв’язком, електропостачанням.

Залежно від банку гроші можуть повернути на рахунок протягом 24 годин або ж після розслідування. Оператор колл-центру банку повинен відповісти, коли буде розглянуто звернення.

Якщо банк не може визначити, чи дійсно клієнт не отримав кошти, підтвердити ці слова може тільки інкасація. Якщо виявиться, що в банкоматі коштів більше, ніж повинно бути (з урахуванням списаних, але не виданих коштів), гроші повинні повернути клієнту банку.

Юрист Олександр Плохотнік радить звернутися в банк з письмовим зверненням, однак, багато фінансові структури приймають звернення і по телефону.

Читайте також: 3 МІФИ ПРО МИТТЯ РУК, СПРОСТОВАНИХ ВЧЕНИМИ

Related Post

facebook