fbpx
Лайфхаки
Що відбувається зі спагеті, коли ми їх розламуємо, і чому цього краще не робити

Результати цікавого експерименту, які стануть в нагоді вам на кухні.

Ви напевно помічали, що одна нитка спагетті розламується не навпіл, а на три частини. Це давно займало учених, в тому числі нобелівського лауреата Річарда Фейнмана.

Зазвичай всі предмети в формі стержня при згинанні розламуються на дві частини. Але зі спагеті все не так.

Дестін Сендлін , американський інженер, провідний на YouTube пізнавальний канал Smarter Every Day, вирішив дослідити цей феномен. Спочатку він зняв розламування спагетті зі швидкістю 18 000 кадрів в секунду.

Однак при цьому здавалося, що обидва розлому відбуваються одночасно. Сендлін ще забарився зйомку. На швидкості 40 000 кадрів в секунду він зміг помітити, в якому місці нитка розламується спочатку.

«Частина спагетті поруч з місцем першого розламу починає розпрямлятися, закручуючись вгору, – пояснює Сендлін. – Друга частина в цей час все ще зігнута. В результаті практично відразу ж макаронина ламається в іншому місці. І з кожним розломом процес починається заново».

Читайте також: ЧИМ РОЗВАЖИТИ ДИТИНУ В ПОГАНУ ПОГОДУ: П’ЯТЬ НЕНУДНИХ ІДЕЙ

Теорія може бути застосована до однієї нитки спагетті, яку тримають з протилежних кінців і згинають.

Отже, розломи спагетті схожі на ланцюгову реакцію розкручування. Саме через це нитка розламується на кілька дрібних частин, а не навпіл.

Звичайно, хімічний склад і смакові якості пасти після розламування не змінюються. Але краще варити спагетті цілком. І справа не тільки в традиціях італійської кухні. За словами шеф-кухаря Кароліни Гарофані, так набагато зручніше є.

Спагеті їдять, накрутивши на вилку. А для цього вони повинні бути досить довгими.

Інакше макарони просто не втримаються на вилці або з них буде стікати соус.

Якщо локшину в азіатській кухні прийнято зачерпувати прямо з миски, то зі спагеті так звертатися не можна. Довгі види пасти щільно намотують на вилку.

Якщо перед варінням розламати макарони навпіл, потім їх буде просто-напросто незручно є. Бувають, звичайно, люди, які розрізають готові спагетті ножем. Але це те ж саме, що є роли виделкою.

Якщо не хочете возитися з наметовому на вилку, зваріть не спагетті, а коротку пасту .

Джерело.

Related Post

facebook