fbpx

Що змінилося для українців за тиждень: антирекорди гривні і нові зарплати вчителів

Курс євро і долара різко зріс, а державний ПриватБанк визначився з новим головою. Україна після Нового року і Різдва повертається в звичний робочий ритм.

На минулому тижні відбулося перше засідання Кабінету міністрів, на якому уряд, серед іншого, затвердив підвищення зарплат вчителям. “Прокинувся” після численних вихідних і валютний ринок – курс гривні покотився вниз.

1. Рекордний курс євро і зростання долара

Під кінець тижня, 12 січня, офіційний курс євро в Україні побив історичний рекорд – 34,18 грн/євро. Минулий максимум становив 34,04 грн і був зафіксований в лютому 2015 року під час пікового девальвації гривні. Готівкову євровалюту продавали і зовсім по 34,5 грн.

Втім, курс долара теж вже добрався до відміток 2015 року. 12 січня Нацбанк встановив курс “зеленого” на рівні 28,44 грн/дол. В обмінниках американську валюту продавали в середньому по 28,65 грн.

За словами фінансового експерта Бориса Кушнірука, посленовогодние коливання курсу долара стали вже звичними, і їх часто використовують українські експортери, при цьому ще й збільшуючи штучний попит на долар.

Читайте також: ЯК СИЛЬНО ПОХОЛОДАЄ І ДЕ ЧЕКАТИ СНІГУ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА ТИЖДЕНЬ

Економічний експерт Олександр Охріменко вважає, що в подальшому зростання курсу долара вже не буде таким стрімким, і до кінця січня “зелений” не доросте навіть до 29 грн.

2. Підвищення зарплат вчителів

11 січня Кабінет міністрів України підвищив зарплати вчителям. Як підрахував глава уряду Володимир Гройсман, українські вчителі в 2018 році будуть отримувати в середньому на 1,5 тисячі гривень більше. Підвищення відбудеться вже з січня.

“За січень український вчитель отримає зарплату в середньому збільшену на 1,5 тисячі гривень. … Фактично, якщо заробітна плата вчителя дорівнювала 5-7 тисяч, в цьому році вже зарплата вчителя буде дорівнювати в середньому 6,5 – 8,5 тисяч гривень в місяць”, – заявив Гройсман.

Прем’єр також зазначив, що тренери в спортивних школах і ДЮСШ, а також вчителі в школах мистецтва в Україні дискриміновані в частині оплата праці, і цю ситуацію також потрібно виправити. “Я вважаю, що нам потрібно попрацювати з місцевою владою, і буде необхідне рішення уряду, щоб ми підвищили зарплати викладачам в сфері культури і спорту”, – підкреслив Гройсман.

Крім того, міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявляє, що в 2019 році заробітні плати педагогічним працівникам планують підвищити ще на 25%. В цілому в ході реформи освіти зарплати вчителів мають зрости до 10 тис. Гривень.

Гриневич нагадала, що зарплати педагогів у 2017 році були підвищені на 50%, а з 2018 року – ще на 25%.

3. Іноземний глава ПриватБанку

10 січня наглядова рада ПриватБанку призначив уродженця Чехії Петра Крумханзла на посаду голови правління банку і подав документи в Нацбанк. Тепер кандидатуру Крумханзла повинен затвердити регулятор.

До теперішнього часу Крумханзл займав посаду члена правління з операційних питань Home Credit (Китай). Раніше він займав посаду члена правління з операційних питань у створеній урядом Австрії компанії з управління проблемними активами Heta Asset Resolution.

Де він відповідав за виділення непрацюючих активів в так званий “поганий банк”, а також за визначення корпоративної стратегії, забезпечення належної інфраструктури і юридичну підтримку. До цього Крумханзл був членом правління з операційних питань в Райффайзен Банку Аваль.

В інформації про призначення Петра Крумханзла главою правління, яка розміщена на сайті ПриватБанку, він характеризується як “вимогливий і прагматичний лідер” з “чітким стилем управління”.

Який “має репутацію стоїть довіри і надійну людину, відкритого і прямого в спілкуванні, здатного діяти раціонально в будь-якій критичній ситуації “і який” довів свою ефективність в умовах українського банківського ринку періоду кризи 2008 року”.

При цьому глава Громадської колегії Ради НБУ, голова Ради Асоціації українських банків Станіслав Аржевітін вважає, що прихід іноземного фахівця до керівництва ПриватБанку свідчить про початок підготовки до продажу (частково або повністю) іноземним інвесторам.

Джерело.

You cannot copy content of this page