fbpx
Суспільство
Шкільні табелі назавжди зникнуть з українських шкіл: що замінить їх

Для заміни табелів було розроблено новий проект. Дізнайтесь, що зміниться у новому навчальному році.

У новому навчальному році на учнів перших класів чекає приємний сюрприз: Міністерство освіти і науки України спростить шкільні табелі для початкової школи.

Про це заявила радник міністра освіти і науки Іванна Коберник.

За її словами, для заміни табелів було розроблено новий проект під назвою “Свідоцтво досягнень”.

Читайте також: 9 СЕРПНЯ: ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО І ЩО ПОТРІБНО, А ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ

“Нова українська школа визнає цінність кожної дитини: це вказано в стандартах, і в законі. Кожна дитина розвивається у своєму темпі.

Хто швидко читає, тому що він швидко думає і говорить, а хто читає повільно, адже повільно говорить, але у нього хороша пам’ять і аналітичний склад розуму.

Саме таку інформацію повинні отримувати батьки. Для того, щоб спростити цю роботу, був розроблений проект “Свідоцтво досягнень”: цей документ повинен замінити табель”, – пояснює Коберник.

Як вважає радник міністра, табель і школа несумісні слова.

“Я сподіваюся, що надалі в школі взагалі не буде слова “табель”. Тому що якщо ми звернемося до етимології цього слова, то в перекладі воно означає “відомість”, – заявила Коберник.

Вона стверджує, що “Свідоцтво досягнень” це не добре і не погано, воно потрібне тільки для того, щоб показати наскільки активна дитина.

При цьому старшим класам радіти не варто, адже для них оцінки нікуди не подінуться.

“Зрозуміло, у старших класах з’явиться підсумкове оцінювання. В тій чи іншій формі воно з’явиться і в третьому класі, але не відразу, а поступово”, – сказала радник.

“Головне завдання перших двох класів – це підготувати дитину і батьків до того, що таке оцінювання – це нормально. Це просто зворотній зв’язок, щоб ти бачив, що відбувається з твоєю дитиною”, – підвела підсумок Коберник.

Джерело.

Related Post

facebook