fbpx
Політика
Скандальний закон: в Україні хочуть заборонити фільми, в створенні яких брали участь pocіяни

Вітчизняні «кіношники» обурені — мовляв, депутати готують українському глядачеві ведмежу послугу.

В Україні хочуть заборонити фільми, в створенні яких брали участь громадяни Росії. Вітчизняні «кіношники» обурені — мовляв, депутати готують українському глядачеві ведмежу послугу. Адже під табу виявляться не тільки фільми країни-агресора, а й відомі голлівудські блокбастери.

Так Володимир Зеленський висловився після заборони серіалу «Свати» в Україні. Слова шоумена готові повторити українські «кіношники». А все через законопроект номер 6623.

Якщо Парламент його прийме, то в Україні буде заборонений показ будь-якого фільму, знятого за участю хоча б одного громадянина держави-агресора. Відомий кінопродюсер Сергій Созановський впевнений — репутація країни постраждає.

Читайте також: ЗРОСТАННЯ СОЦСТАНДАРТІВ: КОМУ ПОЩАСТИЛО І СКІЛЬКИ ДОДАДУТЬ

«Ми, швидше за все не побачимо останнього сезону» Ігор престолів «, тому що, на жаль, громадянин країни-агресора грав в одній із серій.

Ми, на жаль, не побачимо новий сезон» Вікінгів «. На жаль, ми втратимо документального фільму про Сенцової, тому що оператором цього фільму був громадянин країни-агресора», — обурюється співзасновник FILM.UA Group Сергій Созановський.

Поділяють застереження і в Українській кіноасоціації.

«Прописано, що не можна буде показувати на території України будь-який продукт, який знятий на території Росії. Що це значить, що, наприклад, фільм» Місія нездійсненна «, або» Міцний горішок «, або» Трансформери «/

Частина яких знімалася в Росії — також вже не можуть виходити на нашому ринку. тобто ми позбавимо нашого глядача великої кількості класики і нових фільмів», — прокоментувала виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

А ось кіно- і телепродюсер Влад Ряшин впевнений — якщо скандальний документ Рада все-таки прийме, то це призведе до ще однієї проблеми.

«Цей закон неможливо виконати. Ми знаємо масу людей, у яких є громадянство кількох країн. Як це перевірити? Тобто робити по кожній людині, яка працює над тим чи іншим продуктом офіційний запит куди? У погранслужбу, в МВС — куди?», — цікавиться генеральний продюсер групи компаній Star Media Влад Ряшин.

Звернулися «кіношники» в офіс Омбудсмена. Там підтвердили — законопроект 6623 дійсно викликає питання.

Фахівці Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснюється аналіз зазначеного законопроекту, який містить норми, які можуть привести до негативних наслідків. У тому числі і з-за невизначеності процедури встановлення громадянства осіб, задіяних у створенні фільмів та іншої аудіовізуальної продукції.

Аналогічні зауваження висловили і в Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради. У свою чергу, кінопродюсер Максим Асадчий впевнений: прийняття законопроекту 6623 не тільки обмежить українського глядача, а й зіграє на руку медіапіратам.

Законопроект 6623 — не перша спроба депутатів заборонити всіх російських акторів в Україні. Рік тому схожу ініціативу Рада провалила — документ розцінили як такий, що порушує права людини.

Джерело.

Related Post

facebook