fbpx

Ціни досягають 300 гривень: в Україні зібрали перший урожай полуниці

Головний збір тепличної полуниці в господарствах Півдня почнеться в 20-х числах квітня.

Перші невеликі партії української полуниці з’явилися в продажу. Збирати врожай почали фермери Херсонської області в опалювальних теплицях. Таких теплиць досить мало в Україні, холодний березень негативно вплинув на терміни дозрівання ягоди.

Нагадаємо, в минулому році весняні заморозки і зовсім обвалили експорт полуниці з України.

Пропозиція полуниці 2018 року в господарствах поки обмежується 100-200 кг, а ціни становлять 270-300 грн / кг, повідомляють експерти “Інфо-Шувар”.

Головний збір тепличної полуниці в господарствах Півдня почнеться в 20-х числах квітня, а на початку травня до них приєднаються господарства Закарпаття. У цьому році кількість парників в Україні помітно збільшилася.

“Збільшення площ під літніми теплицями пояснюється бажанням фермерів по-перше, захиститися від погодних ризиків, по-друге,” зловити “преміальну ціну. В минулому році перша українська полуниця на оптових ринках з’явилася на початку травня, а продавці просили за неї 60-70 грн/кг. А вже на початку літа ягода подешевшала в 2,5-3 рази”, – зазначила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Читайте також: ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ РІДКІСНІ ПИСАННЯ ПРО «БРАТА» ІСУСА, ЯКЕ ДОПОВНЮЄ БІБЛІЙНУ РОЗПОВІДЬ ПРО ЖИТТЯ І СЛУЖІННЯ

У другій половині травня 2017 року Україна вже почала експортувати полуницю. В цілому, в минулому сезоні країна експортувала понад 1,8 тис. Тонн свіжої полуниці загальною вартістю 1,9 млн доларів.

В Білорусь було відправлено 80% цього обсягу. Також були спроби експортувати полуницю в країни ЄС – в Польщу було відправлено 55 тонн цієї ягоди на суму 75 тис. Доларів. Перші партії свіжої української полуниці перетнули кордон Польщі в другій половині травня минулого року, а основний обсяг ягоди в цю країну потрапив в червні.

При цьому експорт ягід з України в ЄС зростає з кожним роком. Незважаючи на те, що в ЄС вирощуються значні обсяги ягід попит на них залишається істотно вище, ніж власне виробництво.

Джерело.

You cannot copy content of this page