fbpx
Суспільство
У кого і за що відберуть субсидії цієї осені

З настанням нового отопсезона (за календарем з 15 жовтня) багато українців, які одержували субсидії, їх позбудуться. Причина – посилення Кабміном правил призначення держдопомоги перед початком монетизації субсидій з 1 січня 2019 року.

Експерти кажуть, що вдасться заощадити до 30% проти виплачених торік, незважаючи на те, що число субсідіантов скоротиться на 15-20%.

Що нового

За даними Держстату, зараз отримують субсидії 1,6 млн сімей, але з початком отопсезона їх побільшає в рази, адже основна маса субсідіантов не можуть самі платити саме за опалення.

Мінсоцполітики повідомило, що в сезоні 2017-18 рр. держдопомогу отримували 6,9 млн домогосподарств, або майже кожне друге, вибравши з держбюджету 71 млрд грн.

Але після введення нових правил призначення субсидій одержувачів має поменшати: за оцінками міністра соцполітики Андрія Реви, на 20%, або на 1,4 млн сімей.

Нововведення від Кабміну такі. Субсидію будуть перераховувати двічі на рік: у жовтні і травні, а не один раз, як раніше – в жовтні. Її не призначать тим, у кого борги по ЖКП до 1 червня 2018 р

Відмовлять в держдопомоги тим, у кого квартира більше 120 кв. м, будинок більше 200 кв. м, є автомобіль не старше 5 років. Чи не отримають субсидію і ті, хто не тільки придбав майно дорожче 50 тис. грн, але і отримав його в дар або виміняв.

А безробітним, не вартим на обліку в центрі зайнятості, при розрахунку субсидії автоматично нарахують дохід в три прожмінімума, або 5286 грн (було 2 ПМ).

Виняток для тих, хто не працює, так як лікується в стаціонарі і може це підтвердити. Також з 1 травня урізані соцнорми, в межах яких призначається субсидія. На опалення – до 4,5 (з 5,5) куб./м газу на місяць, або до 30 кВт-год (з 51 кВт-год) “струму” в місяць на 1 кв. м площі.

Читайте також: ЄВРО В УКРАЇНІ ПОДЕШЕВШАВ, КУРС ДОЛАРА ЗРОСТАЄ

І по оплаті житла було 75 кв. м, стало 49 кв. м на одного пенсіонера і 62,5 на двох пенсіонерів. Як роз’яснили нам у прес-службі Мінсоцполітики, у органів соцзахисту вже є доступ до баз, що дозволяє дізнатися, чи платив здобувач соцвнесок чи ні, який нерухомістю та автомобілем він володіє.

Декларація для отримання субсидії доповнена: потрібно надати дані про кількість квартир і будинків, площі житла і наявності автомобіля. Якщо виявиться, що абонент збрехав, в субсидії відмовлять.

Чого очікувати

Експерти в сфері ЖКГ не тільки згодні з розрахунками Мінсоцполітики, але і говорять, що якщо субсидії призначатимуть за новими нормами, то бюджет заощадить близько 30% від витрат минулого року, або 20 млрд грн.

“Причина в тому, що зростання соцстандартів і урізання норм, перш за все за великим житла, позбавлять держдопомоги її одержувачів в селах, де традиційно будують будинки в 200-250 кв. м, а їм платили на опалення субсидії по кілька тисяч гривень.

Влада зараз проводять верифікацію (перевірку), вже виявлено, що більше 920 тис. субсідіантов показали нульові доходи, при цьому у 50 тис. чоловік виявлені дорогі покупки. і ця робота триває”, – роз’яснив нам експерт з питань ЖКГ Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Никончук.

Також, за його словами, зменшить кількість субсідіантов плановане підвищення соцстандартів: перш за все мінзарплати до 4100 грн. А ось після можливого підвищення ціни на газ їх стане більше, але наскільки, поки оцінити складно.

Монетизація – з 2019 року

Глава Директорату з соцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко каже, що з 2019-го міністерство планує замінити субсидії живими грошима.

Причому для жителів індивідуальних будинків гроші перерахують на вказаний ними рахунок, так як в разі несплати газ або “ток” можна буде швидко “відрізати”. А от мешканцям багатоповерхівок введуть спеціальні рахунки, розрахуватися з яких можна буде тільки за “комуналку”.

Але поки неясно, як бути в разі економії цими людьми енергоресурсів.

Поки ж Кабмін з вересня обіцяє виплатити компенсації тим одержувачам субсидій, хто заощадив газ (не менше 100 куб. м) і електроенергію (не менше 150 кВт-год) для опалення: першим дадуть по 788 грн, другим по 150 грн (рік тому було по 700 і по 130 грн).

Джерело.

Related Post

facebook