fbpx
Економіка
Українцям роздадуть по 1,5 тисячі: з березня граємо за новими правилами

Кабінет міністрів прийняв політичне рішення перейти на повну монетизацію вже в цьому році. Джерело

Сьогодні у нас 4 мільйона одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тис. грн. Тобто 6 млрд грн у місяць ми будемо видавати готівкою – передають слова міністра соцполітики Андрія Реви в прес-службі відомства.

Торкнеться нововведення тих, хто оформив знижку до жовтня 2018-го (перед початком опалювального сезону). Якщо звернулися за субсидією пізніше, отримати “знижку” можна буде, як і зараз, в безготівковій формі.

Згідно з даними Державної служби статистики, у листопаді 2018-го з субсидією в Україні було близько 3,5 млн сімей. Вони в березні можуть претендувати на монетизированну пільгу.

Як і раніше, субсидія залишається цільової допомогою, тобто витрачати її потрібно тільки на виплату комуналки, а ось “здачу” (якщо економити на ” комуналці і витрачати менше, ніж виділили) можна буде залишити собі.

Але контролювати цей процес буде складніше.

Читайте також: Дітей без щеплення можуть не пустити в школу: подробиці рішення МОЗ

У людей з відкритими рахунками в банках, гроші прийдуть на державний “Ощадбанк”, інші – через “Укрпошту”. Розмір субсидії буде залежати від багатьох факторів: доходу, кількості членів сім’ї, вартість комунальних послуг у конкретному регіоні.

У Мінсоцполітики підрахували, що в середньому вони виділяють на одного субсидианта 1,5 тис. грн.

Related Post