fbpx
Економіка
В Україні різко зросте курс долара: прогноз аналітиків

Готівковий долар в банках, припускають аналітики, буде коливатися в межах 26,2-26,9 гривні.

Минулого тижня зростання долара до гривні прискорилося. На різних сегментах валютного ринку долар подорожчав на 0,8-2,4%‚ пише «Сегодня».

Багато в чому це пояснюється зміцненням долара до інших валют на світовому ринку, яке відбулося на минулому тижні, пояснює старший аналітик » Альпарі » Вадим Іосуб. Вже до кінця тижня курс гривні може опуститися до 26,2-26,9 гривні.

«Серйозний перекіс між попитом і пропозицією спостерігався на міжбанку в понеділок. У США четвертого вересня вихідним, День праці.

Активність продавців валюти низька, а покупці активно укладають угоди в режимі поставки» на завтра «. За тиждень офіційний курс долара виріс з 25,55 до 25,75 гривні «, — розповідає Вадим Іосуб.

Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час зріс з 25,52 до 25,93 гривні, або на 1,6%. НБУ планує ряд чергових кроків щодо пом’якшення регулювання на валютному ринку.

Читайте також: СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗАПРАВИТИ АВТО НА АЗС 4 ВЕРЕСНЯ

Зокрема, мова йде про скасування вимоги про попереднє депонування коштів при купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку на окремому рахунку (режим «Т + 1»). Крім цього, НБУ планує надати банкам можливість використання валюти в якості застави для отримання кредитів овернайт.

Судячи з останніх заяв Нацбанку, ряд нових кроків щодо лібералізації валютного регулювання можливий відразу після вступу в силу нового закону «Про валюті», однак повна лібералізація можлива лише після введення в Україні ефективного податкового законодавства.

«На цього тижня зростання долара може продовжитися, хоча темпи цього зростання, по всій видимості, сповільняться.

Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку можуть піднятися в діапазон 26,0-26,3 гривні, а готівковий долар в банках, через зростання волатильності, може котируватися в широкому діапазоні 26,2-26,9 гривні.

Надалі волатильність на ринку повинна знизитися, і долар може знизитися до значень минулого тижня, з яких стартував наверх «, — розповідає Вадим Іосуб.

Related Post

facebook