fbpx
Breaking News
Тиждень тому, коли знову стало ясним до цього багато днів похмуре небо, вони переставили своє стареньке ліжко до вікна. І тепер лежали, 90-річний старий і 89-річна стара, загорнуті у ковдру, темряву і ледь чутне дихання одне одного. І ось -заговорили. Інакше, не так, як говорили раніше. Про те, що ніколи ще не було сказане в голос.
Магазинного більше не схочеться! Ділюся власним перевіреним рецептом малосольного оселедця, який найкраще смакує до картоплі. Ні оцет, ні олія для маринаду не потрібні. Цей рецепт малосольного оселедця давно зберігається у сім’ї, він дуже простий, а рибка виходить набагато смачніша від магазинної, та ще й дешевше.
Тaкий салатик подають в багатьох ресторанах. І вiн коpистується великим попитом. Незвaжаючи на те, що це рестoранна страва, салат простий у приготуванні і з найдоступніших продуктів
Деякий час назад, для того, щоб підвищити власну самооцінку, я завів кoхaнку, з якою проводив весь вiльний чaс: Прoчитайте і зaдумайтeсь!
Притча: яk гроші впливають на погляд життя. Цe сaме тe, щo вaрто знати кoжному
Суспільство
Введення у храм Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

Щорічно 4 грудня православна церква святкує Введення в храм пресвятої Богородиці (Третя Пречиста). Свято пов’язують з народженням Марії і визначення її подальшої долі. Джерело

Введення у храм Пресвятої Богородиці: історія свята

За переказами, саме 4 грудня в Єрусалимський храм вперше увійшла трирічна Марія, майбутня Богоматір. Це свято встановився ще на зорі християнства, а в православ’ї він набув широкого поширення в дев’ятому столітті.

Батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, молячись про дозвіл неплодства, дали обітницю про те, що якщо народиться дитя, то присвятити його на служіння Богу.

Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обіцянку. Зібравши родичів і знайомих, одягнувши свою дочку в кращий одяг, зі співом священних пісень і з запаленими свічками в руках привели її до Єрусалимського храму.

У народі ж це свято називають “Воротами зими”, нібито він відкриває ряд улюблених свят сезону: Андрія, Миколая, Новий Рік, Різдво, Новий Рік за старим стилем і далі – Хрещення.

Читайте також: РОДИЧІ НЕ ЗАХОТІЛИ ДОПОМОГТИ СИРОТІ, А ДЯДЬКО ПРИЇХАВ З ПІВНОЧІ І ЗАБРАВ ДІВЧИНКУ

Що не можна робити в день Введення в храм пресвятої Богородиці

Не можна займатися пранням, прибиранням, шиттям. Будь-які заняття, які вимагають значних фізичних зусиль, краще відкласти на інший день.

Не можна зробити висновок церковний шлюб, так як в Різдвяний піст вінчання взагалі не відбуваються.

З Введення і до Благовіщення (7 квітня) не дозволяли копати землю лопатою. У народі кажуть: “Земля спочиває, на літо сил набирається”.

З приводу свята не потрібно влаштовувати пишних гулянь. Досить обмежиться урочистим сімейним обідом або вечерею.

У цей день краще не давати в борг. Це не церковний заборона – швидше, народна прикмета.

Прикмети на Третю Пречисту 4 грудня

Обов’язково вранці віруючі ходять до церкви. За приймете, хто на Введення першим повернеться в будинок – той і визначить долю, що буде панувати в будинку.

Як зайде молодий чоловік, то буде достаток. Якщо приїде старий або з дурним характером – то чекай біди. А якщо стара жінка прийде, то і зовсім все буде потреба.

  • Скільки на “Введення” буде води, стільки на Юрія чекай трави.
  • Якщо на Введення в сліду вода (талий сніг), то на Юрія вже буде трава.
  • ,,Введення” морози ще зими не роблять.
  • Якщо ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.
  • До свята Введення часто річки вже сковував перший лід.
  • Якщо в день Введення в храм Пресвятої Богородиці буде морозно, то зима буде м’якою.

Related Post