fbpx
Лайфхаки
Як перестати хвилюватися про те, що про вас думають інші

Ви можете витратити все життя, турбуючись про чужому думці. А можете стати розумнішими і заощадити собі купу нервів.

Чому нас хвилює чужа думка

Кожна людина хоче подобатися іншим, мріє бути привабливим в очах оточуючих. Багато постійно моніторять свою сторіночку в Facebook і Instagram, підраховуючи лайки і коментарі. Подобатися іншим – це бажання, яке з’явилося на світ разом з нами.

У міру того як ми дорослішаємо, ми вчимося відокремлювати свої думки і емоції від думок інших людей, але багато хто з нас продовжують шукати, а в деяких випадках і просити схвалення своїх дій з боку інших.

Це може привести до серйозних проблем, особливо коли справа стосується самооцінки і щастя. Нещодавно проводилося опитування, участь в якому взяло 3 000 чоловік. 67% з респондентів зізналися, що їх самооцінка безпосередньо залежить від думки інших людей.

Ми реагуємо на все, що нас оточує. У нас є давно сформувалися очікування щодо того, як має бути влаштований світ і як повинні поводитися люди, що її населяють.

І одне з наших міцно влаштувалися переконань полягає в тому, що ми знаємо, як інші люди повинні реагувати на нас, на наш зовнішній вигляд і поведінку.

Близько 100 років тому соціолог Чарльз Кулі вивів теорію дзеркального «я», суть якої в наступному:

Я не те, що я про себе думаю, і я не те, що інші думають про мене. Я то, що я думаю про те, що інші про мене думають.

Це зайвий раз доводить, яке велике значення ми надаємо думок інших людей.

Однак ми забуваємо, що інші люди часто судять про нас на основі свого минулого досвіду, звичок, відчуттів – всього того, що не має ніякого відношення до нас. Тому засновувати самооцінку на думках інших людей дуже ненадійно.

Коли ви повністю покладаєтеся на оцінку інших людей, ви намагаєтеся всіляко догодити їм, піднятися в їхніх очах і в кінцевому підсумку втрачаєте своє «я».

Читайте також: НАТУРАЛЬНА АБО СИНТЕТИЧНА: ЯКА ТКАНИНА ІДЕАЛЬНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Але є і хороша новина: в наших силах це припинити. Ми можемо стати самодостатніми і не озиратися на інших, гадаючи, як вони оцінюють кожен наш крок.

Як не переживати через чужі думки

1. Нагадайте собі про те, що багато людей не думають про вас взагалі

Ми б менше турбувалися про те, що інші думають про нас, якби зрозуміли, як рідко вони це роблять.

У інших людей є справи важливіші, ніж сидіти і думати про вас. Якщо вам здається, що хтось думає про вас погано, подумки критикує вас, зупиніться: може, це гра вашої уяви?

Можливо, це просто ілюзія, яку підживлюють ваші внутрішні страхи та невпевненість в собі. Якщо ви постійно будете займатися самобичуванням, це стане реальною проблемою, яка буде отруювати всю вашу життя.

2. Думайте своєю головою

Сядьте і в спокійній обстановці подумайте про те, яке місце у вашому житті займає чужу думку. Подумайте про ситуаціях, в яких оцінки інших бувають значимі для вас. Визначте, як ви на них реагуєте.

Якщо ви розумієте, що оцінки і думки інших визначають вашу самооцінку, то задумайтеся про те, щоб змінити модель поведінки.

Скажіть самому собі: «Замість того щоб знову покладатися на інших, я навчуся слухати і чути власні думки і думати виключно своєю головою».

Вчіться відсікати непотрібний шум, відокремлювати зерна від плевел. Чим частіше ви будете так чинити, тим швидше це увійде в звичку.

Кінцева мета всього цього – ніколи не дозволяти думкам інших визначати, що ви за людина і як вам жити. Зрозумійте, що ніхто і ніколи не зможе змусити вас відчути себе «маленькою людиною», якщо ви самі не дасте йому цю владу.

3. Відчуйте себе вільним – не прагніть дізнатися, що інші думають про вас

Коли люди починають виставляти свої творіння на публіку, наприклад вести блог , вони часто переживають, чи сподобається іншим.

Ще більше вони переживають, коли переводять себе думками про те, що іншим людям не до смаку їх творчість. Поки в один прекрасний день вони не зрозуміють, як багато сил і енергії витрачають на ці непотрібні переживання.

,,Це моє життя, мій вибір, мої помилки і мої уроки. Мене не повинно турбувати те, що про це думають інші”.

4. Зверніть увагу на те, що дійсно важливо

Люди завжди будуть думати те, що хочуть. Ви не можете контролювати думки інших. Навіть якщо ви ретельно вибираєте свої слова і у вас чудові манери, це не означає, що ви будете для всіх хорошим. Все можна невірно тлумачити і перевернути з ніг на голову.

Що дійсно важливо, так це те, як ви самі оцінюєте себе. Тому, приймаючи важливі рішення, намагайтеся на 100% бути вірним своїм переконанням і цінностям. Ніколи не бійтеся надходити так, як вважаєте правильним.

Почніть з того, що перерахуйте 5-10 якостей, які важливі для вас. Наприклад:

  • чесність;
  • самоповагу;
  • самодисципліна;
  • співчуття;
  • орієнтованість на успіх і так далі.

Якщо у вас буде подібний список, ви набагато рідше будете приймати виважені рішення, у вас буде система принципів і в кінцевому підсумку вам буде за що себе поважати.

5. Перестаньте думати, що не сподобатися комусь – це кінець світу

А якщо я їм не сподобаюся? А раптом людина, яка мені небайдужий, відповість мені відмовою? Що, якщо мене будуть вважати білою вороною? Ці та подібні питання дуже часто мучать людей.

Запам’ятайте: якщо ви комусь не сподобалися і якщо навіть людина, яка вам доріг, не відчуває до вас подібного, – це не кінець світу.

Але ми продовжуємо боятися саме цього міфічного «кінця світу» і дозволяємо страхам взяти над нами верх, самі ж їх постійно підживлюючи.

Запитайте себе: «Якщо мої страхи справдяться і станеться найгірше, що я буду робити?» Розкажіть самі собі історію (а краще запишіть її) про те, як ви будете себе почувати після відмови, як будете розчаровані, а потім зрозумієте, що це негативний , але все ж досвід, і будете рухатися далі.

Це проста вправа допоможе зрозуміти, що не сподобатися кому-небудь – це не так вже й страшно.

Джерело.

Related Post

facebook