fbpx

Як вилікувати зуби і не розоритися на послуги стоматолога

Ці сім порад допоможуть уникнути непотрібних витрат в стоматологічних клініках.

1. Порівнюйте прайс-листи декількох клінік

Стоматології можна розділити на три сегменти: економ, бізнес і преміум. Різниця між ними полягає не в ціні, а в тому, які послуги вони пропонують і яким чином будуть виконані всі роботи.

При цьому в деяких «елітних» Стоматологія завищена ціна за абсолютно звичайні послуги, наприклад за установку світловий пломби, видалення зуба або укол знеболюючого. Висока ціна допустима тільки при використанні матеріалів преміум-класу і сучасного обладнання.

Порівнявши найменування послуг та розцінки в прайс-листах різних клінік, ви відразу зрозумієте, розводять вас на гроші або вартість послуг дійсно адекватна їх рівню.

2. Перевіряйте, чи дійсно ви звернулися в стоматологію преміум-класу

Хочете лікуватися в стоматології преміум-сегмента? Тоді обов’язково перевірте, чи дійсно у клініки є всі підстави, щоб позиціонувати себе як заклад преміум-класу. Це:

  • Використання високотехнологічного обладнання та інноваційних методик лікування: мікроскопа, 3D-сканера, застосування 3D-шаблонів в імплантології.
  • Використання висококласних матеріалів: імплантів від кращих виробників типу Nobel Biocare, вінірів з матеріалу E-Max від німецької компанії Ivoclar Vivadent, фарфорових пломб.
  • Виняткова кваліфікація лікаря, що дозволяє йому розробляти авторські методики лікування, підтверджена міжнародними сертифікатами. Особливу увагу варто приділити тому, чи є у лікаря сертифікати від виробників.

Ця інформація повинна бути розміщена на сайті клініки. Якщо її там немає – насторожитеся. Можливо, ви маєте справу аж ніяк не з преміальної стоматологією.

Читайте також: 8 ТИПОВИХ ПОМИЛОК НА ПЕРШОМУ ПОБАЧЕННІ

3. Запитуйте у лікаря обгрунтування діагнозу і лікування

Кожен чув історії про недобросовісних фахівцях, які готові лікувати навіть здорові зуби заради прибутку. Щоб уникнути такої ситуації, обов’язково запитуйте у лікаря , на якій підставі він ставить вам той чи інший діагноз і призначає лікування.

Справжній професіонал завжди ознайомить вас з усіма даними і покаже вам і рентген-знімки, і результати обстеження за допомогою внутрішньоротової відеокамери. Якщо доктор запевняє вас, що «все ясно без всякої діагностики», не варто довіряти йому лікування зубів.

4. Запитуйте про бюджетну альтернативу дорогим методам

Одна зі статей доходу недобросовісних клінік – призначення занадто дорогого лікування. Іноді навіть в тих випадках, коли воно не потрібно. Однак нав’язувати пацієнтові послуги неприпустимо. Тільки ви самі вирішуєте, чи будете ви лікуватися дорогими і сучасними методиками чи ні.

Чесний лікар завжди запропонує вам альтернативний і менш дорогий варіант вирішення проблеми. Якщо ж він відмовляється це робити, краще пошукати іншу клініку. Ймовірно, в цій з вас намагаються просто виманити гроші.

5. Цікавтеся планом лікування

План лікування повинен містити перелік всіх необхідних вам процедур з обґрунтуванням. Звичайно, ніхто не застрахований від неприємних несподіванок в ході лікування, наприклад, коли доводиться видаляти нерв в зубі, хоча спочатку доктор розраховував обійтися без цього.

В такому випадку стоматолог також пред’явить вам всі дані діагностики, на підставі яких він прийняв рішення.

Якщо ж форс-мажору не сталося, то наявність плану лікування вбереже вас від нав’язування непотрібних процедур. Наприклад, багато витрачаються на відбілювання зубів перед установкою брекетів, що абсолютно безглуздо.

6. Не відмовляйтеся від гарантії на послуги

У купі паперів, які вам дають перед початком лікування, може причаїтися відмова від гарантії на проведені роботи. Ніколи не підписуйте такий документ! Якщо робота проведена неякісно, ​​а ви підписали відмову від гарантії, то клініка ще раз візьме з вас гроші за те, що повинна виправити безкоштовно.

Терміни гарантії різняться в залежності від послуг і матеріалів: на пломби – мінімум 2 роки; при використанні матеріалів преміум-класу – не менше 6 років. А ось на імпланти деякі виробники дають довічну гарантію.

7. Перевіряйте діагноз у іншого фахівця

Якщо ви сумніваєтеся в словах доктора, краще зверніться до іншого фахівця, адже ви ризикуєте не тільки грошима, а й здоров’ям. Недобросовісні лікарі інколи видають за карієс звичайну пігментацію зубів, а пародонтолог «знаходить» у здорових ясен пародонтит.

Стоматолог може заявити, що у вас множинний карієс, в розрахунку на те, що від переляку ви негайно почнете масштабне лікування.

У такому випадку важливо перевірити діагноз у стороннього лікаря з іншої клініки. Цілком ймовірно, що множинний карієс і пародонтит перетворяться в дві невеликі порожнини в зубах, а ви збережете нерви, гроші і час.

Джерело.

You cannot copy content of this page