fbpx
Україна
Як зареєструвати дитину, яка нapoдилacя вдома, а не в лікарні

“Я дуже мало довіряю нинішній медицині, більш того – вважаю, що здоровій жінці в лікарнях робити нічого. Тому вирішила, що у мене будуть домашні пoлoгu. Я, звичайно, стояла на обліку в поліклініці. Але як тепер зареєструвати дитину? Які потрібні для цього документи? ” – Тамара Д., м. Харків

Відповідає Олена Сукманова, заступник міністра юстиції з питань держ.реєстрацію:

“Згідно із законодавством України, підставою для проведення державної реєстрації нapoдження дитини є документи, що підтверджують факт народження.

Якщо дитина нapoдилася поза закладом охорони здоров’я, то документ, що підтверджує факт нapoдження, видає медустанову, яке проводив огляд матері та дитини. У разі, якщо установа охорони здоров’я не проводило такий огляд, такий документ видає медична консультаційна комісія.

Читайте також: ДЕ ЗБЕРІГАТИ ГРОШІ, ЩОБ ЇХ НЕ ЗНАЙШЛИ ЗЛОДІЇ: ЕКСПЕРИМЕНТ

Тут варто докладніше зупинитися на роботі медичної консультаційної комісії. Вона розглядає питання про підтвердження факту народження дитини за письмовою заявою жінки, яка народила дитину, або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей.

Заявник не пізніше одного тижня з передбачуваного дня нapoдження дитини поза закладом охорони здоров’я, факт народження якого вимагає підтвердження, подає комісії такі документи:

  • письмову заяву (у довільній формі);
  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;

а також, при наявності:

  • обмінну карту пoлoгoвoго будинку, пологового відділення лікарні або виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою згідно №113/о або 027/о, затвердженої МОЗ;
  • результати аналізів, YЗД, проведених під час вагітності жінки, яка нapoдила дитину поза закладом охорони здоров’я;
    копію картки виклику медичної швидкої допомоги за формою №109/о, затвердженої МОЗ;
  • довідку про генетичну спорідненість між жінкою, яка нapoдила дитину поза закладом охорони здоров’я, і ​​дитиною;
  • медичну довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про огляд дитини, яка нapoдилася поза закладом охорони здоров’я, згідно з додатком 1 та медичну довідку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про огляд жінки для підтвердження факту нapoдження дитини згідно з додатком 2;
  • інші документи, що підтверджують надання медичної допомоги жінці у зв’язку з пологами.

Після підтвердження факту нapoдження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає на підставі висновку комісії заявникові медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу за формою №103-1/о, затвердженою МОЗ.

Яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану”.

Джерело.

Related Post

facebook