fbpx
Суспільство
Яке свято 16 липня: чого не можна робити в цей день, а що потрібно обов’язково зробити

У церковному календарі день присвячується пам’яті мучеників Мокія і Марка, що жили в 4-му столітті в одній з областей Римської імперії. Інші назви свята: «Стожари», «Маків день», «Мокій і Демид».

Цей день вважався на Русі нещасливим, тому в народі радили не починати ніяких нових справ 16 липня і взагалі проявляти у всьому підвищену обережність. Джерело

Маковим цей день називали, тому що є традиція збирати перший мак. Це потрібно робити жінкам і ні в якому разі не брати з собою дітей. Тому що є повір’я, що мак може висмоктати кpoв.

Щоб цього не сталося, перед виходом з дому, треба випити святої води і три рази прочитати «Отче наш». Мак треба збирати швидко, тихо, не привертати увагу до себе.

У наших предків було повір’я, що маки ростуть на полях битви і є кpoв’ю пoмepлих воїнів. Тому, коли будете повертатися з поля, обов’язково потрібно помолитися за yпoкій душ зaгuблux.

Цей мак можна застосовувати в кулінарії, медицині і у магії. Його треба насипати поруч із вхідними дверима та вікнами, щоб нечиста сила не потрапила в житло, а заснула по дорозі.

Дикий мак (насіння) можна носити як оберіг від нещасть. А якщо покласти його у взуття молодят, то відьми не зможуть їм нашкодити.

Є повір’я, що доки відьма не перерахує всі макові зернятка, вона не може нашкодити.

Також мак є символом багатства, його кладуть в пиріжки і дають чоловікам. Але самотнім жінкам теж можна з’їсти пиріжок. Дають його годувальнику сім’ї.

Для молодих дівчат є цікава прикмета. Якщо хлопець не відповідає взаємністю, потрібно сплести вінок з маків і повісити на дерево біля його будинку. Варто йому глянути на вінок, відразу полюбить.

Можна ще зробити кілька амулетів з маку:

  • Амулет для віщих снів: видаліть з висушеної макової коробочки насіння, покладіть туди жовтий папірець з хвилюючим Вас питанням. залиште коробочку на ніч біля голови. Вночі вас відвідають віщі сни.
  • Амулет для багатства: носіть з собою висушену коробочку з насінням, щоб насіння не розгубилося загорніть в коробочку жовтий папірець.
  • Амулет для багатства в будинку: насіння з 7 коробочок помістити в фіолетову скриньку (коробку, конверт) і помістити вдома на південно-сході або в лівому дальньому кутку від входу в квартиру.

Читайте також: – А що мене з ним тримає щось взагалі? Штамп? Чоловік постійно в приклад ставить свою матусю

Чого не можна робити 16 липня

Це дуже нещасливий день, принаймні, так вважали наші предки. Він може принести тільки збитки і втрати, тому його варто просто перечекати, нічого не робити, нічого нового не розпочинати, і бути дуже обережними.

Добре підійде він тільки для тих, хто пов’язаний з законом і справедливістю. Краще сьогодні не вирушати в поїздки, не пити алкоголь і ліки.

А так як в цей день ще прийнято і збирати мак, то при цьому не можна розмовляти і попадатися комусь на очі.

Народні прикмети на 16 липня

  • Постійно чути гуркіт грому під час грози – до тривалої негоди.
  • Мошки і комарі в’ються колами – у найближчі 7 днів встановиться гарна погода.
  • Павук вилазить з гнізда і тче нову довгу павутину – до хорошої погоди.
  • Собака багато спить і мало їсть, катається по землі або риє лапами землю – до негоди
  • На Мокія краще не починати нових справ і взагалі слід бути обережним
  • Нapoдженим 16 липня буде важко жити без допомоги із зовні. З них можуть вийти гарні працівники.

Related Post