fbpx
Україна
ЗНО 2018: які нововведення чекають школярів

Тести будуть здавати і учні ПТУ, а для іноземних мов введуть два рівня складності. Традиційно на початку навчального року Міносвіти повідомило майбутнім випускникам дати проведення ЗНО та нововведення системи оцінювання.

Терміни

Випускники зможуть зареєструватися на ЗНО-2018 з 6 лютого по 19 березня, а змінити невірно внесені дані — до 2 квітня. Вже 30 квітня всім учасникам відправлять особливі запрошення-перепустки з часом і місцем проведення тестів.

Стежити за отриманням запрошення треба на своїй сторінці на сайті ЗНО. Основна сесія тестів стартує 22 травня і триватиме до 13 червня.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗРОСТАЮТЬ ПРОДАЖІ АВТОМОБІЛІВ: ЗА СКІЛЬКИ КУПУЮТЬ УКРАЇНЦІ І ЩО БУДЕ З ЦІНАМИ

Першим школярі здадуть тести з математики — 22 травня, в такий предметом стане українська мова та література — 24 травня.

Далі пройде ЗНО з іспанської, німецької та французької мов — 29 травня. А ось англійська складатимуть в перший день літа — 1 червня.4 червня випускники здадуть біологію, 6 червня — історію України, 8-го — географію, 11-го — фізику, а 13-го — хімію.

Результати з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології учасники ЗНО дізнаються до 15 червня, з інших предметів — до 21 червня.

Поки в МОН не повідомляє, коли пройде додаткова сесія, але обіцяють опублікувати її графік до 30 квітня наступного року. Але вже відомо, що реєстрація для участі в цій сесії пройде з 3 по 21 травня.

Здавати додаткові тести зможуть учасники, які не змогли зареєструватися на основні, — це учасники АТО або школярі з Криму і неконтрольованих територій Донбасу.

Нововведення

У переліку предметів ЗНО-2018 НЕ БУДЕ російської мови. «Вузи не вимагають сертифіката ЗНО з російської, а тому немає необхідності фінансувати ці тести», — пояснили нам в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Відсутність необхідності здавати російську демонструє і звіт про реєстрацію на ЗНО-2017 — тести з російської здавали всього 3381 чоловік (1,4% учасників). Крім того, для тестів з іноземних мов розробили два рівня складності.

Перший, В1 — для дітей, які вивчали мову в школі на стандартному рівні, а другий, В2 — для вивчали поглиблено. Також тести будуть включати аудіювання — виконання завдань на слух.

Крім школярів, в наступному році тести доведеться здавати і випускникам професійно-технічних навчальних закладів та коледжів. Для них ЗНО буде служити формою державної підсумкової атестації.

Також ЗНО-2018 планують адаптувати для дітей з обмеженими можливостями. Для школярів зі слабким зором хочуть надрукувати тести шрифтом Брайля, час виконання продовжити на півгодини і забезпечити їм додаткове освітлення.

У МОН обіцяють врахувати і потреби дітей на інвалідних візках, обладнавши приміщення пандусами.

Онлайн-курси

Днями Міносвіти спільно з платформою Prometheus запустили онлайн-курси з підготовки до тестів з української мови та літератури, історії України та математики. Курси абсолютно безкоштовні.

Після реєстрації на порталі відкривається доступ до конспектів лекцій, презентацій, тестів, а також онлайн-консультацій з учителями.

У МОН наголошують, що курси стануть в нагоді всім випускникам, а також школярам з Криму і окремих регіонів Донбасу, у яких немає можливості підготуватися до ЗНО. Раніше для цієї категорії учнів подібні е-курси запустили на платформі moodle.mdu.in.ua Маріупольського держуніверситету.

«Готуватися до ЗНО будинку — дуже зручно. І грошей платити не треба» , — зазначила школярка з Донецька Кіра Сєдова.

Читайте також: УКРАЇНЦІ ЗДАЮТЬ ДОЛАРИ В БАНКИ – НБУ

Підготуватися за рік — можна

Хоча програма ЗНО включає в себе матеріали за шість років навчання, багато лінувалися в школі, і починають готуватися до тестів тільки зараз.

«В основному домовляються про підготовку за рік перед тестами, іноді навіть — за півроку» , — розповіла нам репетитор з української мови та літератури Любов Тимофєєва. Вона вважає, що за цей час цілком можна вивчити програму.

«Я не гарантую відмінною здачі ЗНО, але за умови, що дитина системно виконує всі завдання, можу обіцяти, що він точно здасть», — зазначила Любов Миколаївна.

Ціни на послуги репетиторів в різних регіонах відрізняються. Найдорожче підготовка в столиці. Київські репетитори за одну годину заняття з української мови та літератури беруть в середньому 150-250 грн, а за математику — 150-300 грн.

Трохи дешевше підготовка в Одесі — там один годину української мови або математики обійдеться в 100-200 грн. Ще вигідніше репетиторства розцінки у Львові і Дніпрі — там годинне заняття з підготовки до ЗНО коштує 60-150 грн.

Джерело.

Related Post

facebook