fbpx
Лайфхаки
10 фраз, які варто частіше говорити на роботі кожному

Правильно підібрані слова підвищать довіру і командний дух.

У спеціальній літературі для управлінців часто пишуть, що довіра – мотиватор, який може спонукати членів команди перевернути гори. Однак не завжди зрозуміло, як впроваджувати цю тендітну субстанцію в робочі відносини.

Бізнес-тренер Марсель Швантес запропонував 10 фраз, використовуючи які ви підвищите довіру в колективі і налагодите відносини з усіма його членами.

1. Це моя помилка

Відкрите визнання своїх помилок і недоліків підвищує довіру до вас. В цілому недосконалі люди, які можуть оступитися, більш привабливі для нас, а ідеальні відлякують.

2. Словами не описати, як важливо те, що ти зробив

Визнання іншими складності завдання значно підвищує мотивацію людини. Тому потрібно показати колегам, що їх внесок в загальну справу не залишився непоміченим. Так що хвалите їх роботу, але переконайтеся, що ви прив’язали комплімент до певного виду діяльності.

Наприклад, скажіть: «Я не можу описати, як багато для команди означала ваша додаткова робота з наставництва. Новачки швидко освоїлися і підключилися, збільшивши продуктивність відділу».

Читайте також: ЯКІ ПОДАРУНКИ МОЖУТЬ НАКЛИКАТИ БІДУ В ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

3. Мені сподобалося, як ти впорався з цим

Ви не просто хваліть людини, а відзначаєте його лідерські якості або риси характеру, які допомогли йому вирішити складне завдання. Так ви впроваджуєте в колектив культуру схвалення чужих заслуг і робите компанію комфортним для роботи місцем.

Наприклад, ви можете сказати: «Мені сподобалося, як ти впорався на нпраді минулого тижня і яким спокійним і впевненим був в той момент. Завдяки цьому люди згуртувалися для вирішення проблеми замість того, щоб панікувати і звинувачувати один одного ».

4. Чи можеш мені порадити?

Існує помилкове уявлення, що люди просять рад, тому що самі некомпетентні. Однак дослідження показують зворотне. Ті, хто задає питання, здаються більш підкованими в робочих справах.

5. Я радий тебе бачити

Ця фраза часто використовується в якості чергового привітання, проте працює ефективно, якщо вимовляти її щиро, радісним голосом. «Ви маєте значення, я ціную вашу присутність», – чує співрозмовник, і це покращує і його настрій, і ваше.

6. Я довіряю твоїй думці

Довіра – це вулиця з двостороннім рухом. Щоб команда приймала ваші ідеї, судження, доводи, почніть вірити в компетентність її членів. Коли хтось наступного разу запропонує свій варіант розвитку проекту, просто скажіть: «Я довіряю твою думку, давайте спробуємо цей спосіб і подивимося, куди це нас приведе».

7. Чим запам’ятався день (або тиждень)?

Цей надихаючий питання переводить розмову на позитивні рейки, даючи співрозмовнику можливість поділитися тим, що його схвилювало.

8. Я не зміг би цього зробити без тебе

Ця фраза – відмінний спосіб подякувати людини, особливо якщо результати його праці виставили і вас в більш вигідному світлі. Скажіть спасибі публічно, перед колегами, тому що він цього заслуговує.

9. Як я можу тобі допомогти?

Ці слова можуть зрушити гори, якщо дедлайн все ближче, а рівень стресу все вище. Фраза демонструє, що команда для вас не пустий звук і ви готові постояти один за одного. Чим частіше звучить таке питання, тим міцніше культура допомоги та взаємопідтримки в колективі.

10. Розкажи мені про особисте

Люди люблять говорити про себе. Загострюючи увагу на їх історії, ви робите міцніші зв’язки між вами. При цьому вчасно поставлені запитання характеризують вас як відкритого і допитливого людини. Дослідження показують , що цікаві представники суспільства простіше налагоджують контакти.

Зрозуміло, мова не йде про дуже особистих питаннях. Логічним завершенням фрази буде, наприклад: «Розкажи, що тебе приваблює цей проект, я хочу більше дізнатися про те, що тебе надихає».

You cannot copy content of this page