fbpx

10 грудня День ікони Божої Матері “Знамення”: історія і традиції свята

Риболовля на Знамення буде невдалою, так як вся риба в цей день іде у вир. Сьогодні, 10 грудня, відзначається День ікони Божої Матері “Знамення”. У свята є своя історія, традиції і прикмети.

Історія свята

Ікона Божої Матері, яку називають “Знамення”, зображує Пресвяту Богородицю, яка сидить і молиться; на грудях її, на тлі круглого щита – благословляє Божественне Немовля – Спас-Еммануїл. Це зображення Богоматері відноситься до числа найперших її іконописних образів.

Відзначається, що ікони Божої Матері під ім’ям “Знамення”, з’явилися на Русі в 11-12 століттях, а називатися її так стали після чудесного знамення від Новгородської ікони, що сталося в 1170 році.

Відповідно до історії, в ті часи між князями були напружені стосунки, а Новгород був осажен Андрієм Боголюбським. Ситуація була дуже серйозною, тому людям залишалося лише молитися.

Як розповідається в історії, міським священиком був почутий голос, велевшій йому винести ікону на міську стіну, він так і зробив.

Читайте також: ВОНА ЗНАЙШЛА В КИШЕНІ ЧОЛОВІКА ЗНІМОК УЗД: МАЛЮК, 18 ТИЖНІВ

Коли в сторону стіни градом летіли стріли, одна потрапила в образ, після чого і сталося диво. Лик відвернувся від кривдників і зі сльозами на очах повернувся до міста. Відзначається, що це призвело до помутніння розуму кривдників, після чого вони почали вбивати один одного.

Таким чином ікона допомогла новгородцям здобути перемогу.

Традиції святкування

У цей день традиційно проводять святкові богослужіння. У народі це свято називають ще Зимове знамення. Він має свої прикмети.

Так, рибалка на Знамення буде невдалою, так як вся риба в цей день іде у вир. Якщо в цей день пічної дим стелиться по землі – чекати відлига, а якщо він стоїть стовпом – чекай морозу.

Крім того, є популярне народне повір’я – якщо в цей день на сході Сонця стати обличчям до північного вітру, то він понесе геть всі нещастя, смутку, біди і гіркоти.

Джерело.

You cannot copy content of this page