fbpx
Суспільство
10 ознак того, що ви відстали від життя

Якщо щось з цього списку ви можете віднести до себе – час змінюватися.

1. Ви не знаєте англійську мову

Іноземна мова відкриває великі можливості, і англійська в цьому питанні – лідер. Він допомагає не тільки в подорожах за межами країни, а й у повсякденних побутових питаннях.

Англійська допоможе розібратися в інструкціях до гаджетам, знайти інформацію, недоступну в Рунеті, і дивитися фільми в оригіналі, не упускаючи нюансів акторської гри.

Робити покупки в зарубіжних інтернет-магазинах, їздити на безкоштовні стажування за кордон і читати професійну літературу, не чекаючи перекладу.

Навіть статті в англомовному сегменті «Вікіпедії» часто повніше і посилаються на більш авторитетні джерела, ніж російськомовні.

Не знаючи англійської мови, ви неминуче відстаєте від більш працелюбних в цьому питанні співгромадян.

2. Ви не стежите за фінансами

Навіть при філософському відношенні до грошей не вийде заперечувати, що саме вони дають відчуття безпеки і можливість з упевненістю дивитися в завтрашній день. І фінансова грамотність – важлива умова матеріального благополуччя.

Якщо ви не знайомитеся з новими шахрайськими схемами в теорії, то ризикуєте зіткнутися з ними на практиці. Небажання розуміти, як працює податкова система, виливається в неможливість отримати податкові відрахування.

Читайте також: ЧОМУ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ НЕПРИЄМНІ МУРАШКИ НА НОЗІ, ЯКУ ВІДСИДИШ

А без хорошої орієнтації в фінансових процесах важко зберегти і примножити гроші.

3. Ви ігноруєте нові технології

Одна справа, коли ви познайомилися з усіма досягненнями технічного прогресу і вирішили, що читати паперову книгу вам приємніше, ніж сприймати текст з електронних пристроїв.

І зовсім інша, якщо ви просто не хочете розбиратися, що нового пропонують розробники. Технології покликані полегшити життя.

Необов’язково купувати пристрій нового покоління відразу після випуску. Але якщо ви стоїте в банківській черзі зі ощадкнижкою, щоб оплатити комунальні послуги, а не робите це за три секунди через сайт з дому, щось у вашому житті пішло не так.

4. Ви використовуєте прості паролі

Коли особиста електронна пошта використовувалася в основному для пересилки смішних картинок і реєстрації на сумнівних форумах, злом акаунтів був сумним, але незначним подією. Зараз цінність даних зросла багаторазово, і неприпустимо не розуміти цього.

Якщо ваш пароль – все ще «пароль» або qwerty, і він не містить заголовних букв і цифр, то ви ставите під загрозу не тільки свою безпеку. Зловмисники можуть дістатися через листування до конфіденційних даних ваших співрозмовників або залучити їх в шахрайську схему від вашого імені.

5. Ви вірите всьому, що говорять в новинах

Хороший журналіст повинен перевіряти інформацію перед публікацією в декількох джерелах. Цим же шляхом необхідно пройти і читачеві.

Щоб поглянути на ситуацію під різними кутами, доведеться вибрати кілька ЗМІ з різними точками зору. А для міжнародних подій добре б прочитати ще й іноземне видання.

Позиція, коли ви читаєте тільки ті ЗМІ, які близькі вам по духу, зручна, але трохи «страусина». Так ви довго можете не помічати щось, що іншим вже давно відомо.

Наслідки можуть бути різними: в одному випадку ви просто не зможете підтримати бесіду, в іншому – зіткнетеся з реальними проблемами. Наприклад, не встигнете оформити важливі документи.

6. Ви не заводите нові знайомства

Багато активно заводять друзів в школі, університеті і цим обмежуються. Але хоч у прислів’ї і йдеться, що кожен з них краще нових двох, подумайте, який новою інформацією можуть обмінятися люди, які знають один одного 20 років.

Нові знайомства – нові знання і можливості.

З віком ви можете розширити географію контактів і знаходити друзів за інтересами, а не тільки по територіальній близькості, як це було в десять років.

Спілкуючись тільки зі старими знайомими, ви добровільно звужуєте потік надходять до вас даних, що відкидає вас на крок назад від того місця, де ви могли перебувати, якби не упускали можливості.

7. Ви не оновлюється дані в голові

Деякі люди, одного разу засвоївши інформацію, транслюють її роками і не турбуються про правдивість. Однак багато даних трансформуються, обростають новими дослідженнями або безнадійно застарівають.

Найбільш яскравий приклад такого підходу – батьківство, де вік бабусь зовсім не говорить про те, що вони знають краще, адже «вас-то вони якось виростили».

Так, якщо двадцять років тому ремінь вважався мало не єдиним способом передачі інформації з покоління в покоління, то зараз доведена неефективність фізичних покарань.

Звичайно, оновити всі знання не вийде. Але щоб йти в ногу з часом, потрібно хоча б цікавитися тим, що відбувається навколо.

8. Ви не стежите за здоров’ям

Здоровий спосіб життя – дуже корисний тренд, який не обмежується фотографіями смузі в Instagram. Правильне харчування, фізичні навантаження, регулярна диспансеризація, планові огляди у стоматолога, використання сонцезахисного крему допоможуть зберігати високий життєвий темп.

Xвopoби, навпаки, не просто змушують вас відставати від життя, але можуть і видалити з дистанції.

9. Ви надто залежні від чужої думки

Коли вам хочеться одружитися, тому що вже пора, або змінити улюблену веселу роботу на серйозну, тому що більше немає сил слухати історії про сина маминої подруги, погляньте на календар. Якщо перші дві цифри на ньому як і раніше «20», то пора навчитися жити своїм розумом.

Все, що ви повинні або не повинні робити, регулює законодавство. В іншому ви вільні чинити так, як хочеться. Правда, і відповідальність доведеться брати на себе.

Чи не залежати від чужої думки все ще непросто. Але якщо ви хочете отримувати від життя найкраще, а не плентатися в замикаючих, доведеться ризикнути.

10. Ви живете минулим

Якщо ви схильні до формулювань «Кращий час у житті людини – це студентство» та іншим проявам ностальгії, ви все ще однією ногою там.

Бути щасливим тут і зараз – мистецтво і робота. Для цього потрібно перестати ідеалізувати події минулого і повернутися обличчям до сьогодення.

Джерело.