Щоб відносини з часом не перетворилися на гарбуз, пам’ятайте про ці прості речі.
1. Не знімайте рожеві окуляри
Після декількох років відносин легко забути, що ваша половинка взагалі-то окремий цілий чоловік. А людині, як відомо, властиво помилятися.
Є проступки, несумісні з продовженням відносин. Якщо партнер програє всю зарплату в казино, його недосконалість буде помітно навіть через 10 оптимістичних фільтрів. Але багато проблем, через які ви скипати за секунду, яйця виїденого не варті.
Тому, перш ніж вийти з себе, оцініть ситуацію тверезо. Наприклад, партнер приготував вечерю , але не вимив після себе посуд. Можна злитися через брудні каструль, а можна радіти тому, що не потрібно вставати до плити.
Позитивне мислення не та річ, яку вийде практикувати 24 години на добу, але іноді варто закривати очі на дрібні гріхи заради чогось більшого, що вам дає обранець або обраниця.
2. Згадуйте минуле
У ваших відносин багата історія, повна романтичних, зворушливих, що запам’ятовуються. Постарайтеся регулярно освіжати ці моменти в пам’яті.
Підійдуть любовні листи, фотоальбом або навіть стрічка в Instagram. Це нагадає, що вас звело разом і що змушувало кожен день залишатися з цією людиною.
3. Плануйте спільне майбутнє
Напевно ви намагалися спрогнозувати, яким ви будете через 5, 10, 15 років. Розробляйте довгострокові плани разом з партнером. Ви можете, наприклад, зробити список загальних бажань і закреслює виконані.
З’їздити на карнавал в Ріо, навчитися танцювати хіп-хоп, подивитися, як буде виглядати ваш перший будинок через 30 років, – ваші плани не обов’язково повинні мати якийсь глибокий сенс. Важливо, що вони є, ви працюєте над ними разом, і це по-справжньому зближує.
Читайте також: ЩО СТАНЕТЬСЯ З ВАМИ, ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ РОБИТИ ПЛАНКУ КОЖЕН ДЕНЬ
4. Не переставайте дякувати
Не сприймайте партнера як само собою зрозуміле. Просте «дякую» за дії або слова підвищує настрій і мотивує на подальші звершення.
У складні дні, коли ви готові припинити відносини, можна буде просто перечитати переписку, щоб оцінити те, що ви маєте. Але тільки в разі, якщо чат буде наповнений теплими словами, а не вимогами купити хліба і молока.
Ще варіант – зробити банку подяк. Кожен раз, коли партнер здійснює вчинок, який заслуговує на похвалу, пишіть відповідну записку і відправляйте її в ємність. Перечитування цих заміток ефективно відновлює дрібні тріщини на почуттях.
5. Знайдіть час для спілкування
Рутина на кшталт приготування вечері, прання, прибирання займає багато часу, але виділяти хоча б кілька хвилин для розмов необхідно. Ви знаєте один одного краще всього, тому здатні допомогти, підтримати, підбадьорити.
Деякими проблемами людина може поділитися тільки з кимось по-справжньому близьким, і нерідко неприємність, розділена на двох, сприймається як менш серйозна.
Під час довгих відносин люди змінюються, але постійне спілкування допоможе вам рухатися в одному напрямку.
6. Дивіться романтичні фільми
Обговорення фільмів про відносини може замінити консультацію психолога і запобігти розлучення. згідно з дослідженням університету, дискусії про п’ять кінострічках на місяць вдвічі скорочують рівень розлучень для пар протягом перших трьох років шлюбу.
7. Проговорюйте очікування і бажання
Невиправдані очікування боляче ранять. Але при цьому не варто робити шлюб майданчиком для вправ в телепатії. Якщо виразно говорити про свої бажання, більше шансів, що вони будуть виконані.
8. Доторкайтеся один до одного
Щоб любов у шлюбі не трансформувалася в менш романтичні почуття, торкайтеся один до одного частіше.
Тримайтеся за руки, обіймайтеся, цілуйтеся – згідно з дослідженнями, це має фундаментальне значення для спілкування і встановлення зв’язків. Зокрема, саме дотики допомагають транслювати любов, вдячність і співчуття.
9. Не раньте чужих почуттів
Якщо в одному з минулих пунктів то, що ви знаєте один одного краще всього, було перевагою, то під час сварок це великий недолік. Ви обізнані про вразливі місця і можете в запалі сварки вдарити дуже боляче. Але краще не расчехлять серйозна зброя.
Навіть якщо ви дуже злі або засмучені, не використовуйте свої знання, щоб зламати або знищити партнера. Людина – це досить тендітна система, постарайтеся його берегти.
10. Залиште партнеру особистий час
Практично кожній людині потрібно хоча б іноді побути одному . І до цього бажання треба ставитися з повагою. Воно не обов’язково означає, що партнер розлюбив або злиться на вас.
Може, у нього був складний день і він вигадує в голові кари для кривдників або хоче побути в тиші після довгого очікування в черзі на пошті.