11 звичок, які зроблять вас успішним

Дивіться на все з різних точок зору, і ви зрозумієте, що можете добитися бажаного набагато швидше, ніж вам здавалося.

1. Ставте амбітні цілі

Цілей легше домогтися, коли вони:

  • Обґрунтовано внутрішньою мотивацією. Наполеон Хілл говорив: «Бажання – це відправна точка будь-якого досягнення. Чи не надія, що не бажання, а пристрасне бажання, яке долає все ».
  • Досить складні. Інакше вони не будуть мотивувати.
  • Обмежені за часом. Дедлайн змушує відкинути штучні обмеження і думати творчо.

Ми отримуємо те, що хочемо. Якщо ви віддаєте перевагу знаходити відмовки і виправдання, щоб пояснити відсутність прогресу у вашому житті, тоді просто визнайте, що ви віддаєте перевагу своє нинішнє становище.

Прийняття себе допоможе заспокоїтися. Ну а якщо ви прагнете розвиватися більше, ніж до зручності, перешкоди на шляху будуть не зупиняти вас, а рухати вперед.

2. Запрограмуйте свою підсвідомість

Коли ми не спимо, наша свідомість і підсвідомість знаходяться в стані конфлікту. Наприклад, ви хочете бути оптимістом, але підсвідомо все одно ведете себе як песиміст. Проте можна перепрограмувати себе. Під час засипання денні бета-хвилі змінюються на хвилі альфа-, потім тета-і дельта-ритму.

Читайте також: 20 РЕЧЕЙ, ВІД ЯКИХ ПОТРІБНО ВСТИГНУТИ ПОЗБУТИСЯ ДО НОВОГО РОКУ

У проміжок тета-ритму мозок найбільш сприйнятливий, тоді-то і можна перебудувати свої підсвідомі шаблони. Не дарма Томас Едісон говорив: «Ніколи не лягайте спати, не попросивши чогось у своєї підсвідомості».

Коли ви так налаштуєте свою підсвідомість, у вас протягом дня будуть виникати пов’язані з вашою метою думки і ідеї. Обов’язково фіксуйте їх і відразу ж намагайтеся приводити їх в дію. Якщо ігнорувати такі підказки підсвідомості, воно перестане їх вам пропонувати.

3. Вчіться і працюйте в незвичних умовах

У 1905 році Ейнштейн опублікував чотири наукові статті, які змінили основи сучасної фізики і наше уявлення про простір, час і матерію. Цікаво, що він писав їх не у фізичній лабораторії або своєму кабінеті, а в Швейцарському бюро патентів. Робота в таких умовах дозволила йому не зациклюватися на лабораторних методах.

Коли ваші умови праці відрізняються від умов більшості у вашій сфері діяльності, ви зможете робити несподівані висновки, поєднувати ідеї з різних сфер.

Якщо читати те саме, що читають всі інші, ви будете думати так само, як всі інші. А якщо думати як все, ви не зможете придумати нічого нового і унікального.Будьте цікавим. Шукайте маловідомі джерела, вивчайте те, що ніхто інший не вивчав. Тоді ваші труди будуть дійсно цінними для інших.

4. Звертайте увагу на процеси (а не результати) тих, хто домігся успіху

Якщо ви хочете удосконалюватися в якійсь області, спостерігайте за людьми, що добилися в ній успіхів. Але зосередьтеся нема на результатах їхньої праці, а на тому, що саме і як вони роблять.

Тоді ви зрозумієте, що можете багато чого досягти, адже процес досягнення успіху, тобто ваша поведінка, повністю залежить від вас. А якщо думати тільки про чужих результатах, вам, навпаки, захочеться здатися.

Вивчаючи методи роботи успішних людей, які не намагайтеся повторити все до дрібниць.

У кожного власна стратегія. Та й потім, навіть успішні люди можуть в чомусь помилятися . Виявити моделі їх поведінки, ключові навички, які вам би в нагоді. Освоївши їх, розширюйте і поглиблюйте ці моделі, щоб згодом перевершити тих, ким ви захоплюєтеся.

5. Доведіть найефективніші дії до автоматизму

Вивчення чогось нового залежить від пам’яті і того, як ви її використовуєте. Спочатку префронтальная кора, в якій зберігається короткочасна пам’ять, розбирається, як виконувати дію.

Але коли ви освоїли його, вона звільняється практично на 90%. Тепер ви будете виконувати цю дію автоматично, а мозок в цей час зможе зосередитися на чомусь іншому.

6. Вчіться на практиці

Ми звикли, що спочатку потрібно освоїти теорію і тільки потім переходити до практики. А доступність інформації призвела до того, що ми частенько використовуємо навчання як форму прокрастинації.

Однак вчитися чомусь найкраще в процесі дії. Такий підхід називається контекстно-орієнтованим навчанням. Ось його основні принципи:

  • вивчіть концепцію в найпростішій формі;
  • використовуйте ці елементарні знання в реальній ситуації;
  • постарайтеся отримати пораду і зворотний зв’язок (вона часто виражається у вигляді «провалу»);
  • застосовуйте отриману критику на практиці;
  • знову отримаєте зворотний зв’язок;
  • повторюйте, поки не досягнете майстерності.

7. На початку зосередьтеся на кількості, а не на якості

Чи не все, що виробляють видатні люди, буде неабияким за якістю. Пікассо створив тисячі творів мистецтва, але тільки деякі з них вважають шедеврами. Ейнштейн опублікував 248 наукових статей, але лише кілька з них принесли йому популярність.

Кількість – це шлях до якості. Чим більше ви робите, тим більше у вас буде з’являтися ідей . І деякі з них можуть виявитися оригінальними і новаторськими.

8. Відстежуйте свої результати

Якщо ви хочете стати краще в чомусь, вимірюйте свої показники. Інакше ви просто не будете знати, які ваші успіхи.

Відстеження і вимірювання результатів допоможе побачити і об’єктивно оцінити свої слабкі місця. Ви зрозумієте, на чому саме потрібно зосередитися, і зможете систематично розвиватися в цьому напрямку.

9. Знайдіть наставника, який очікує від вас більше, ніж ви самі

Очікування оточуючих сильно впливають на те, чого ми досягаємо в житті. У дитинстві планку встановлюють очікування батьків. Вони утворюють невидимий бар’єр, подолати який потім досить складно.

Проте це цілком можливо. Людина завжди може розвиватися і пристосовуватися. Звичайно, рости і змінюватися важко, іноді навіть неприємно, але якщо не здаватися, поступово ви подолаєте всі невидимі бар’єри.

Тим більше якщо вас підтримує правильний наставник. Саме тому так важливо оточувати себе людьми, які багато чого від вас чекають.

10. Пам’ятайте, що ви будете розвиватися і не зможете завжди працювати з одним наставником

Один наставник може навчити вас тільки певного набору знань і навичок. Якщо ви хочете розвиватися далі, вам знадобиться новий учитель. Хороший наставник розуміє це і буде до цього прагнути. Навчаючи вас, він передає вам свої знання, і саме у вашій роботі і в ваші успіхи він буде продовжувати жити.

Але не забувайте визнавати заслуги своїх наставників. Ви досягли успіху не тільки завдяки самому собі, а й завдяки їхній допомозі. Ніколи не кажіть погано про них і про тих, хто якось допомагав вам на шляху.

11. Думайте гнучко

Люди часто надмірно класифікують все навколо, а потім потрапляють в пастки власних класифікацій. Якщо дивитися на все тільки з одного боку, буде здаватися, що ваші можливості обмежені.

Але практично завжди те, до чого ви прагнете, в межах вашої досяжності. Для цього просто потрібно змінити свій погляд на речі.

Найгірше, коли ви обмежено сприймаєте самого себе. Не дозволяйте своїм упередженням і усталеним класифікацій визначати вас і вашу поведінку.

Ви не знаєте, ким можете стати і чого можете досягти. Дивіться на речі з різних сторін і мислите гнучко , тоді ваші можливості будуть безмежними.

Джерело.