fbpx

15 простих правил, які допоможуть пережити важкі часи

Якщо на вашому горизонті з’явилися грозові хмари, саме час розкривати психологічну «парасольку».

Життя – смуга біла, смуга чорна, і важкі часи рано чи пізно приходять до кожного. Якщо зараз настала ваша черга долати смугу перешкод і схилятися під тиском обставин, скористайтеся нескладними психологічними правилами, які зроблять проходження життєвого тесту на міцність значно легше і веселіше.

1. Зберігайте позитивний настрій

Життя підсовує нам саме те, на чому ми концентруємося в даний момент. Baгiтнi жінки оглядаються навколо і уражаються, як багато розвелося їх настільки ж вaгiтниx copaтниць. Ті, хто мріє про машину конкретної марки починають бачити саме ці авто на вулицях день за днем.

Насправді, звичайно, ні вaгiтниx, ні автомобілів більше не стало. Просто наш мозок, зосереджений на своєму, фільтрує навколишню дійсність і запалює сигнальну лампу: «Ось, дивись, терміново зверни увагу!» – коли бачить відповідний темі своїх роздумів об’єкт. Психологи це феноменом Баадера – Майнхоф.

Воно буде лізти буквально з усіх щілин, все глибше заганяючи вас в депресію. І навпаки: думаючи про хороше, вірячи в краще, ви міняєте налаштування власного мозку – і в фокусі вашої уваги виявляється саме воно, гарне. Нехай оптимістичний настрій і не вирішить всіх ваших проблем, але світ навколо стане значно світліше.

2. Робіть з лимона лимонад

Звучить як заїжджена платівка, але тим не менше такий підхід нерідко спрацьовує. Так, є ситуації, в яких ми дійсно не можемо нічого змінити. Однак бувають і інші, коли досить зробити крок назад або убік, щоб подивитися на проблему свіжим поглядом, підключити трохи креативу – і вуаля, витончене і вигідне рішення буде знайдено.

Читайте також: ПЕРЕВІРТЕ, ЯК ВИ ЗАХИЩЕНІ ВІД СТАРІННЯ: МЕДИЧНИЙ ТЕСТ

Причому зовсім не там, де ви спочатку очікували. Класичним прикладом такого підходу є історія Вільяма Ріглі – людини і жувальної гумки.

У 90-х роках XIX століття створена ним компанія безуспішно намагалася вийти на ринок, продаючи господарські дрібниці – мило і пекарський порошок. Справи йшли так собі, і, щоб хоч чимось виділитися на тлі конкурентів, Ріглі придумав докладати до кожної пачки пекарського порошку копійчану пластинку жувальної гумки.

На жаль, компанія продовжувала працювати в нуль, а то і в збиток, хмари над бізнесом згущалися, і Ріглі вже готовий був змиритися з тим, що бізнесмена з нього не вийде. Однак в якийсь момент невдаха підприємець зауважив, що люди іноді купують пекарський порошок про запас тільки заради того, щоб отримати разом з ним упаковку жуйки. Архімед б на його місці вигукнув: «Еврика!»

Ріглі же обмежився тим, що повністю переорієнтував бізнес на виробництво і продаж жувальної гумки, яка до нього не вважалася скільки-небудь перспективним продуктом. Підсумок цього креативу та наступного за ним успіху весь світ пережовує (в буквальному сенсі) до цього дня.

3. Вчіться на своїх помилках

Що саме загнало вас в патову ситуацію? Аналіз всіх обставин може бути болючим, але надзвичайно корисним. Розберіть передували погіршенню справ події по кісточках: що пішло не так, де ви припустилися помилки, що могло б бути, якби ви вчинили по-іншому.

У підсумку ви отримаєте досить чітке уявлення про те, яким чином можна було б уникнути настання чорної смуги . Проходити через важкі часи значно легше, якщо ви знаєте, що шанси на їх повторення прагнуть до нуля.

4. Змініть те, що можете змінити

Обчисливши помилки і прорахунки, які привели вас до складної ситуації, спробуйте їх відкоригувати. Якщо щось неможливо виправити прямо зараз, просто зверніть на цю обставину увагу, щоб виправити, як тільки трапиться нагода.

5. Будьте вдячні

І життя – за наданий вам досвід, і тим людям, які вас оточують. Подумайте про той чи інший близьку людину: що він привносить у ваше життя, чому вчить, в чому підставляє плече, як би вам жилося без його підтримки.

Напишіть короткий (або довге – під настрій) лист, що пояснює, чому ви так вдячні життя за те, що в ній є ця людина. Потім зателефонуйте йому або їй і зачитайте своє творіння. Труднощі, які ви переживаєте в конкретний момент, почнуть здаватися менш значними, якщо порівнювати їх з справжніми цінностями, які є у вашому житті.

6. Фокусуйтеся на те, що ви можете контролювати

Можливо, ви робили багато безуспішних спроб виправити становище. Так багато, що у вас опустилися руки і ви більше не вірите, що здатні щось змінити.

Шукати те, що все-таки в наших силах, і фокусувати на цьому увагу – один з найбільш ефективних способів боротьби з вивченої безпорадністю (саме так називається стан, яке ви зараз переживаєте).

Чим більше у вашому житті буде речей, які ви можете контролювати і якими можете управляти, тим швидше до вас повернеться впевненість в своїх силах. А разом з нею – і воля до подолання труднощів.

7. Хваліть себе за пройдене і пережите

Іноді ми настільки зосереджені на поточному моменті, що ні озираємося назад. Темрява навколо здається безпросвітної. Однак важливо іноді обертатися, щоб оцінити, наскільки довгий шлях ви вже пройшли, як змінилися, що придбали та що залишили позаду. Коли ви побачите, що саме вам вже вдалося подолати, світло в кінці тунелю стане значно яскравіше.

8. Оточіть себе тими, хто вас розуміє

Оточити себе близькими людьми – одна з найважливіших речей, які ви можете зробити, опинившись у складній ситуації. Вам потрібна їхня любов, щоб було з чим порівнювати те, що відбувається навколо вас.

Вам потрібно про них піклуватися, щоб відчувати себе значущим. Вам необхідна їх чесність, щоб почути правду і рада від тих, кому ви дійсно довіряєте. Вам важливо їх розуміння і прийняття вас таким, яким ви є, щоб не зневіритися в собі.

Якщо поруч з вами з яких-небудь причин немає таких людей, знайдіть співтовариство, члени якого вже пройшли або проходять через те, що ви зараз переживаєте. Від них ви отримаєте і необхідну підтримку, і досвід, який дозволить подолати складності.

9. Навчіться прощати і відпускати

Буває так, що у складних часів є конкретний винуватець. «Якби не він, все йшло б за планом!» – думаєте ви і виснажує себе ненавистю до цієї людини. Це реакція природна, але деструктивна: ви зосереджуєтесь на негативних переживаннях, замість того щоб шукати шляхи виходу.

Так, нехай людина дійсно винен, але ви ж не будете злитися на дощ, через який промокли до нитки? Або жадати помсти пориву вітру, який зламав ваш парасольку?

Ні, ви докладете всіх зусиль, щоб якомога швидше дістатися додому і приготувати собі гарячий чай, а потім починають парасольку або купити новий. Так і тут. Винуватець – це «стихія», яку важливо якомога швидше залишити за бортом, зосередившись на більш значущі речі.

10. Не звинувачуйте себе

Ще раз повторимо: важкі часи бувають у кожного. Це не ви поганий або непередбачливий, це просто чорна смуга, яка є невід’ємною частиною життя. Кожній життя.

Звичайно, у різних людей складності відбуваються по-своєму. Вам дістався саме цей варіант. Прийміть його як випробування, яке важливо пройти з честю, а не як доказ того, наскільки ви погані.

11. Насолоджуйтесь простими речами

Одне з найважчих випробувань, які несуть нам важкі часи, – це зниження рівня комфорту. Коли у вас все добре, ви можете знаходити радість в тому, щоб вечеряти в популярних ресторанах, подорожувати, наймати домробітницю для полегшення побуту, купувати дорогі речі. Коли справи починають йти гірше, від багатьох чинників доводиться відмовитися, і це викликає смуток.

Тим часом, щоб насолоджуватися життям, часом досить досить простих речей. Замість вечері в ресторані знайдіть який-небудь цікавий рецепт і приготуйте оригінальне (нехай і недороге) блюдо з близькими.

Замість подорожі по Європі заведіть звичку по суботах сідати на велосипеди і досліджувати околиці. Мінімалізм нині в моді. Випробуйте його на собі зараз. Коли ще випаде такий шанс, ну правда?

12. Перегляньте цінності і пріоритети

Невдачі дають шанс провести ревізію життєвих цінностей, про яку ви навіть не замислювалися в ситі і спокійні дні. Загляньте всередину себе, озирніться навколо: що для вас дійсно важливо?

Наскільки ваші мрії, надії, прагнення відповідають тому, що для вас по-справжньому значимо? Від чого ви можете відмовитися без особливих переживань? Втрата чого розірве вам серце? Перерозподіл пріоритетів часто є вирішальним кроком для подолання смуги невдач.

13. Виховайте в собі терпіння

У дитинстві і юності нам деколи здається, ніби можна отримати все і відразу. І лише з віком приходить розуміння того, що ми не можемо контролювати час. Як би сильні не були наші навички тайм-менеджменту, є речі, для яких «годину ще не настав».

Квітка не розквітне в лютому, дитина не народиться відразу після поцілунку, великий надійний будинок не буде побудований за день. Якщо ви хочете отримати щось цінне, вам доведеться почекати. Важливо зрозуміти і прийняти це.

14. Пам’ятайте: у вас завжди залишається вибір

Хоча багато речей в світі не піддаються контролю, ми все-таки можемо вибирати. Вибір полягає в тому, з якої точки зору ми дивимося на ці речі, як на них реагуємо, які дії робимо, як дозволяємо обставинам визначати, хто ми є. Хто ви тут і зараз? Вибирайте. Ваш хід.

15. Дбайте про себе

Цей пункт багато опускають, або заплутавшись в самозвинувачення, або працюючи до десятого поту, або просто відкладаючи до кращих часів. Тим часом, щоб вижити у скрутні.

Джерело.

You cannot copy content of this page