15 років я жила й працювала в Греції. Але я завжди знала, що там не залишуся, я хотіла жити в Україні, тому й відкладала гроші. Нарешті я підшукала собі будинок на рідній Полтавщині, в Лубнах, і вирішила остаточно повернутися на батьківщину, але моя радість тривала недовго, адже донька відразу влаштувала неочікувану для мене сцену.
Справа в тому, що рідна моя дочка намагається вигнати мене із власного будинку. Звісно, в неї нічого не вийде, адже правда і закон на моїй стороні. Але Ілона намагається досягти своєї мети всіма способами: вимагає, бере на жалість, навіть розповідає спільним знайомим та родичам усілякі небилиці про мене.
І все заради чого? Просто, щоб жилося краще. Заради свого власного комфорту!
Коли я виїжджала на заробітки 15 років тому, Ілона була вже дорослою, їй було 19 років, молода дівчина, чи не так? Тому я й не відчувала докорів совісті. Одна моя подруга, молодша, залишила зовсім ще маленьких дітей під опікою бабусі та дідуся. І нічого, совість її не бентежила. Тож і я, відповідно, сфокусувалася на тому, щоб у найкоротші терміни досягти того, чого хочу.
Ілона, хочу сказати, у дитинстві була повною дитиною. Любила перекусити, багато рухалася, але вага чомусь не йшла. З віком вона стала огрядною. Давайте називати речі своїми іменами: якщо її сукня була завелика мені на кілька розмірів – це не норма. Я ж її мати.
Отже, коли в донечки нарешті з’явився залицяльник, я без запитань переписала на неї свою двокімнатну квартиру. Вона попросила, та й я все добре розуміла.
Весілля вони справляли скромне, для своїх. Я в цей час була за кордоном і що тільки могла зробити, так це відправити трохи грошей як подарунок. Із зятем я на той час була вже нормальна знайома, і він особисто дякував мені, казав, що вони з донькою добре розуміють мою ситуацію.
А ось Ілона, навпаки, розкапризувалась у свої 22 і навіть ревіла, що я не приїхала на свято. Наче я була там від хорошого життя.
Потім мамі стало гірше. Треба було, щоб із нею хтось був поруч. І зять запропонував мені таке: вони беруть мою маму до себе, але її будиночок біля міста продається. Молодій сім’ї зайвими гроші не будуть. Як і автомобіль. Що було робити? Я погодилася. По моїм розрахункам мені залишалося бути на заробітках близько 3-4 років. Не короткий термін, але й не дуже великий.
За цей час дочка народила мені онука і ще більше погладшала. Я вже важко впізнавала Ілону крізь екран свого телефону. Її чоловік мовчав, але було видно, що він не в захваті від своєї молодої поки що дружини.
Мама почувала себе цілком добре. Літня людина, що їй потрібно, крім свіжого повітря та спокою? Але ж двокімнатна квартира з маленькою дитиною. Який тут спокій?
За півроку до від’їзду я почала шукати собі будинок. По суті, заради нього я й виїжджала на ці заробітки. Я розуміла, що в одній квартирі із донькою жити ми не зможемо. А про зятя, який візьме її до себе, можна було й не мріяти.
Отже, руки в ноги і вперед, на роботу. Хоча мені пощастило. І будинок я знайшла досить швидко: на околиці Лубнів, з ділянкою, чистенький. Але ремонт, звісно, треба було робити.
Коли я приїхала додому, дочка із зятем зустріли мене дуже тепло та приємно. Я побачилася з мамою, побачила онука Данилка; було дуже добре. Кілька днів я пожила в них, спала на матраці на кухні. Але потім, коли ми про все домовились із колишніми господарями мого нового будинку, переїхала жити туди. І з цієї миті почалися проблеми.
Ілона думала, що я куплю собі якусь халупу, а решту грошей віддам їм, на розвиток. Тому вона дуже здивувалася, побачивши приємний будиночок, у якому навіть були меблі та великий телевізор – колишні господарі їхали в іншу країну і забрати з собою техніку не могли.
Дочка дивилася на мою покупку такими голодними очима, що я одразу зрозуміла – буде конфлікт. І не помилилась.
Ілона почала звинувачувати мене у всіх існуючих гріхах та особистих розчаруваннях. Виявляється, вона думала, що я весь цей час працювала заради неї та її сім’ї. А я, як остання егоїстка, просто хотіла зробити своє життя кращим.
Поки, значить, я там прохолоджувалась, вони з бабусею так намучилися. І начхати, що заради цього вони продали її будинок і купили якесь корито. Про це дочка промовчала.
Потім виявилось, що зять уже давно пропонував також виїхати на заробітки. Але не міг, бо все було на ньому. Адже, якби я була з ними, я могла б посидіти з онуком, і вони разом поїхали б і заробили би ще до вторгнення «на свою мрію». Чомусь їхня мрія така сама, як у мене – приватний будинок.
Тепер ось, як я сказала вище, у Ілони нове хобі: вона жаліється всім оточуючим, включаючи власних друзів та знайомих, яка у неї погана мати. Як погано я з нею поводилася в дитинстві і взагалі, яка я жорстока людина. А тепер ще й хвалюся своїм новеньким придбаним будинком. Що є абсолютною неправдою, адже вихваляння мені зовсім не близькі. Це я вам точно говорю!
Маму я, звичайно, забрала до себе. Місця тут повно, тиша та спокій. Вони мені, до речі, також потрібні. Мало того, що я втомилася фізично за всі ці роки. Так ще й рідна донька всі нерви проїла та продовжує доїдати. Ось така подяка від рідної дитини.
Хоча яка вона вже дитина? Доросла жінка, яка сама не знає чого хоче. А винна у всьому мама, тобто я, яка стільки років своїй доньці потурала. Слухайте! Не будьте мною, не повторюйте моїх помилок, встановіть кордони зі своїми дітьми, і тоді вони не сядуть до вас на голову! Всім миру й добра!
Чи ви би віддали на моєму місці будинок дочці і її родині, а самі би перебралися з літньою мамою в якусь скромну однушку?
Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною