fbpx
Україна
18 червня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня. Що сьогодні відбулося та хто сьогодні святкує іменини. Сьогодні можна роздивитися своє майбутнє

Здавна вважалося, що з 18 по 26 червня проходять найкоротші ночі на рік – “горобині”. Вони тривають 7-8 годин на добу.

Цього дня розквітає сон-трава, яка показує спляче майбутнє. Відповідно до своєї назви ця трава навіює сон, а сплячим показує їхнє майбутнє життя. Існувала приказка: “Не мудрий сон на Дорофея, та віщий”. Говорили, що щастя приходить уві сні у вигляді гарної дівчини або доброго молодця, а біда обертається старою з ціпком.

Також вважалося, що якщо вранці виполоти всі бур’яни, то вони більше не виростуть. Така сама прикмета існувала і щодо волосся на тілі.

Що не можна робити

Особливих заборон 18 червня немає. Бажано менше використовувати ріжучі предмети. Не можна просто так збирати сон-траву (простріл), потрібно знати спеціальні заговори. Також за народними прикметами не можна відкладати будь-які незакінчені справи на потім.

18 червня відзначається День любителів риболовлі

Рибалка – це поширене хобі, переважно серед чоловіків Суть аматорського рибальства часто не у самому улові, а в атмосфері і процесі. Адже риболовля дозволяє побути в тиші та спокої, відпочити від звичайних справ, насолодитися природою та ретельним процесом. Багатьом чоловікам цей вид відпочинку допомагає відновити емоційний стан та позбутися стресу.

У цей день…

У 1583 відбулося перше документально підтверджене страхування життя. У Лондоні Річард Мартін застрахував життя Вільяма Гіббсона на суму 383 фунти.

1815 – англійські та прусські війська розгромили армію Наполеона Бонапарта у битві при Ватерлоо.

1889 – американець Річардсон запатентував дитячу коляску. Він придумав реверсивну модель коляски, в якій дитина могла сидіти як обличчям до коляски, що возив, так і спиною до нього. Крім того, Вільям включив у свою модель осі, що додало візку маневреності.

1932 – на першій Женевській міжнародній конференції національних баскетбольних асоціацій було ухвалено рішення про створення Міжнародної Федерації FIBA.

1939 – на місці останнього спочинку Тараса Шевченка у Каневі встановлено бронзову пам’ятку.

1942 – народився сер Джеймс Пол МакКартні, британський рок-музикант, співак, композитор, мультиінструменталіст та продюсер, один із засновників гурту The Beatles.

1952 – народилася Ізабелла Росселліні, італійська кіноактриса.

1964 – у Вашингтоні відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку.

1991 – Верховна Рада УРСР видала ухвалу про відзначення Дня Незалежності України 24 серпня.

1996 – Україну ухвалили до складу Конференції з роззброєння.

2009 – запущено Lunar Reconnaissance Orbiter, космічний апарат НАСА з дослідження Місяця.

Іменини відзначають:

Гаврило, Георгій, Гордій, Дмитро, Дорофей, Ігор, Костянтин, Леонід, Марк, Михайло, Микола, Петро, ​​Федір.

Привітайте своїх знайомих!

Всім чудового мирного дня!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.