fbpx

19 червня їй мало виповнитися 84 роки. Але вочора її душа полинула до чоловіка: не стало Валентини Попелюх – вдови Василя Стуса, яка пережила українського національного героя майже на 37 років: “Валя пішла після тяжкої хвороби, на безмежно люблячих дбайливих руках свого сина Дмитра, під вибухи, у селі під Києвом, де тривають бої”

Вочора її душа полинула до чоловіка: не стало Валентини Попелюх – вдови Василя Стуса, яка пережила українського національного героя майже на 37 років.

25 березня полинула на небеса Валентина Попелюх – вдова українського поета-дисидента Василя Стуса.

Про це розповіла її невістка Тетяна Стус у Facebook.

“Валя пішла після тяжкої хвороби, на безмежно люблячих дбайливих руках свого сина Дмитра, під вибухи, у селі під Києвом, де тривають бої.

Валічка, я щаслива, що ми торкалися життями одна одну. І що провели поруч жаскі дні кінця лютого – початку березня, коли Душа Твоя так ніжно прощалася з цим виміром”, – написала вона.

Музей Василя Стуса згадав Валентину Попелюх такими словами:

“Попелюшка, ластівочка, Вальочок”, як називав її Василь, була вірним другом, надійним плечем, яка залишалася з Поетом навіть тоді, коли від нього, здавалося, відвернувся увесь світ.

Валя назавжди залишиться в пам’яті і серці свого сина, онуків, правнуків, сестри та племінників. Така ласкава. Така тендітна.

Віримо, що її душа перебуває разом із Василем – в мирі, любові та спокої”.

Валентина Попелюх народилася 19 червня 1938 року.

Вона вийшла заміж за поета, дисидента, правозахисника і літературознавця Василя Стуса у 1965 році, а наступного року у подружжя народився син Дмитро.

Стус виступав проти радянської влади, боровся за незалежність України, належав до руху шістдесятників та був членом Української Гельсінської спілки.

Через політичні погляди його двічі судили за “антирадянську діяльність” – в ув’язненні він і віддав життя за Ураїну.

Валентина Попелюх стала вдовою у 1985 році й пережила чоловіка майже на 37 років.

19 червня їй мало виповнитися 84 роки.

Слава Україні і ЗСУ!

Разом – до Пермоги!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

You cannot copy content of this page