fbpx

20 листопада – день пам’яті святого Феодота. Що можна робити, а що забороняє церква

20 листопада православна церква вшановує пам’ять святого Феодота, був одним із 30 християн, які були винними за віру в 3 столітті в Мелітіні.

Його і товаришів, які відкрито сповідували християнство, схопили язичники і змушували зректися переконань. Християни залишилися стійкими до переконань та погроз, і їх покарали.

Народні прикмети

Рясні снігопади 20 листопада – навесні буде сильна повінь.

Сніг 20 листопада лягає на вологу землю – жито добре вродить.

Ожеледь на Федота – прикмета, що така погода протримається достатньо довго.

Що не можна робити 20 листопада

Жінці при надії, цього дня не можна перекушувати на ходу, адже дитина буде неспокійною.

Жінці, яка чекає народження дитини, не варто ледарювати та проводити весь день у ліжку. Якщо жінка буде багато спати і ледарювати, дитина буде такою ж ледачою.

Відганяйте цього дня погані думки. Все, про що в цей день думає жінка при надії – переноситься на дитину. Помисли повинні бути чистими та добрими.

Що можна робити вірянам

У цей час на річках та озерах вставав лід. Люди помічали: “Федот лід веде”. Означав, по-перше, початок підлідної риболовлі; по-друге, що набагато важливіше, початок подорожей замерзлими річками. Починалася ожеледиця, і ходити треба було обережно.

По льоду та снігу судили про майбутній урожай. Якщо крига на річках вставала купами, а на дорогах утворювалися снігові купини — це віщувало, що наступне літо буде хлібним.

На Федота селянки починали прясти, а перед початком роботи зверталися до святого з молитвою про допомогу у праці, оскільки вважали його покровителем жіночого рукоділля.

Фото ілюстративне, спеціально для ibilingua.

You cannot copy content of this page