fbpx
Суспільство
21 січня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, заборони та прикмети

21 січня День ангела відзначають: Григорій, Євген, Василина, Домна, Юліан, Сидір, Антон, Омелян, Ярослава. Джерело

21 січня – останній свято в зимовому календарно-обрядовому циклі українців. Різдвяний день святкують в такий же день тижня, що і Різдво.

Крім того, цей день відомий як “виряджання” або “вигнання” свят. Наступали вже робочі будні, проте в цей день ще ніхто не працював, тому й говорили, що “Пів-Івана ложки полоще”.

В цей день також шанують пам’ять Григорія Чудотворця, ченця Києво-Печерського монастиря, який вживав у їжу тільки сире зілля, яким зціляв xвopиx.

Читайте також: Цей вишуканий сирник печу уже кілька років. Виходить дуже смачний. Рекомендую!

Народні прикмети:

Якщо на Омеляна вітер дме з Півдня, значить, влітку буде багато гроз. Північний вітер призведе до холодних днів. Безвітряна погода – літо буде теплим і ясним

Якою буде погода 21 січня – таким і буде серпень. Снігопади – до дощів, а сонячна погода означає, що влітку буде спекотним.

Якщо на небі багато зірок, а Місяць – яскрава, то чекай морозних днів незабаром

Якщо 21 січня добре прийняти й пригостити кумів, то діти будуть рости здоровими і щасливими. Куми також мають обдаровувати своїх хрещеників.

Приносили рушник та мило, щоб дитина росла рум’яним і білим. Вважалося, що якщо помити малюка таким милом, то це допоможе захистити його від пристріту і xвopoб. Ось така оригінальна прикмета!

Якщо собака 21 січня спить у дворі, згорнувшись в клубок, то незабаром настануть холоди.

Якщо вікна в будинку запітніли – чекай відлиги

Сильні холоди 21 січня – потеплішає нескоро.

Якщо хлопець планує вступити в шлюб не з любові найближчим часом, йому варто в цей день сильно напитися, щоб потім краще ладнати з дружиною, яка йому немила.

Related Post

facebook