fbpx
Україна
22 жовтня 2022 року – цей день в історії, яке сьогодні народне свято, що не можна робити в цей день

22 жовтня 2022 року – субота. 241-й день війни Росії проти України. До Нового року залишилось 70 днів. Яке сьогодні свято в церковному календарі і які суспільно важливі події в Україні та світі сталися цього дня.

22 жовтня – День змін на краще (National Make A Difference Day). Він присвячений тому, щоб люди могли спільними зусиллями змінити цей світ та допомогти оточуючим з цим. Подія була започаткована журналом USA Weekend та командою Points of Light 1992 року.

22 жовтня – Міжнародний день Caps Lock. Ідея створення цього свята належить американцю Дереку Арнольду. Головна його мета – вказати всім тим, хто під час друкування використовує клавішу Caps Lock, що часто є неприпустимим.

Також 22 жовтня – День Фехнера. Цю міжнародну подію присвятили відомому німецькому вченому, філософу та експериментальному психологу Густаву Теодору Фехнеру. Сучасні психофізики вважають цей день своїм професійним святом. Найбільше Фехнер відомий завдяки своїм досягненням, особливо “відкриттям” психофізики як сфери психології, яка вивчає взаємодію між фізичними процесами.

Яке сьогодні, 22 жовтня, церковне свято

22 жовтня в церковному календарі – день пам’яті преподобних Андроника та його дружини Афанасії. Вони жили в V столітті та намагалися створити благочестиву сім’ю. Андроник був ювеліром, але більшу частину своїх грошей віддавав бідним.

Однак, в один день зaxвоpiли всі діти подружжя, а потім їх не стало. Андроник почав молитися, а потім відправився з дружиною до Єрусалиму. Там вони зрозуміли, що повинні відійти в чернече життя. Дванацять років прожили вони окремо в монастирях.

Які сьогодні іменини: Яків, Авраам, Андроник, Максим, Костянтин, Петро.

Талісманом людини, народженої 22 жовтня є діамант. Це алмаз, якому додають спеціальної форми за допомогою оброблення. Здавна вважалося, що діаманти вміють лікувати від вікових проблем, проблем з психікою та позбавляють від різних залежностей.

Що не можна робити в цей день

  • Не варто йти в ліс.
  • Чоловікам заборонено цього дня голити голову.
  • Краще не пити алкоголь, крім домашнього вина.

Народні прикмети і традиції на 22 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: птахи нахохлилися – погода швидко погіршиться;
  • випав перший сніг – через 40 днів чекайте на справжню зиму;
  • кінь фиркає – буде потепління;
  • ввечері червоні хмари – чекайте на вітряну погоду.

В народі 22 жовтня називали Єрофеїв день. Часто в народі дату пов’язували з сильним похолоданням. З дерев опадає майже все листя, посилюються морози, може випадати сніг.

Погода на сьогодні, 22 жовтня

Сьогодні, 22 жовтня, в Києві хмарно весь день, ближче до вечора дрібний дощ. У Львові хмарно, вдень і увечері дощ. У Харкові похмура погода, без опадів. В Одесі хмарно, опадів не передбачається.

Температура повітря в Києві +12 вдень та +4 вночі. У Львові +12 вдень та +4 вночі. У Харкові +10 вдень та +3 вночі. В Одесі +16 вдень та +10 вночі.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page