fbpx
Суспільство
28 січня – Павлів день. Яке сьогодні свято та чого не можна робити: іменини, традиції та прикмети

28 січня День ангела відзначають: Веніамін, Гаврило, Іван, Олена, Іван, Максим, Михайло, Павло, Прохор. Джерело

28 січня православні вшановує пам’ять Павла Фівейського – першого християнського ченця і відлюдника, який, за переказами, прожив 113 років, з яких 91 рік він провів в самоті.

В цей день віруючі православної церкви вшановують пам’ять преподобного Павла Фівейського, на честь якого і прозвали свято.

Варто уточнити, що люди часто називають святого Павлом Єгипетським або Павлом Відлюдником. Вважається, що Павло Фівейський був першим християнським монахом.

У народі це свято – День чаклунів. Існує повір’я, що в цей день чаклуни і відьми передають учням свої вміння. Це могло коштувати різних неприємностей для простих людей — адже учням потрібно було випробувати отримані здібності.

Тому у Павлів день потрібно остерігатися порчі та пристріту. Для цього проводилися «захисні заходи». Найчастіше наші предки на Павла молилися святому. Також було прийнято стукати по дереву, і плювати через плече.

З приводу природних явищ люди говорили: «Павло день додав», «Павло взмок — день приволік». Ще помічали, що зима вже неухильно рухається до свого кінця, ночі стають коротшими, а сонце — яскравіше.

Слідкували і за погодою. Блискучі зірки у Павлів день передвіщають мороз, тьмяні — тепло, а «блимаючі» — завірюху. Крім того, якщо на півночі показалися хмари — не варто сподіватися на відлигу.

Читайте також: – Розлучився з дружиною, хочу одружитися на тещі. Мене друзі засуджують, а мені так простіше

У народі говорили: “Павло день додав”. Дні ставали довшими, ночі – коротшими, а весна була вже близько. У народному календарі цей день – перелом зими.

На Русі його називали днем ​​відунів і нещасливою датою. Вважалося, що на Павлів день чаклуни можуть передати свої здібності учням. Прості люди остерігалися псування, яку могли наслати відуни.

Народні прикмети

Якщо в цей день дме сильний вітер, значить літо буде дощовим.

Якщо синиці вранці 28 січня щебечуть під вікном, шукають укриття – незабаром вдарять сильні морози, і почнеться завірюха.

Каркають ворони – чекай відлиги.

Вітер дме – прикмета до того, що весь рік буде багато снігу і дощу.

На небі 28 січня багато зірок – чекай доброго врожаю льону.

На північній стороні видно хмари – мороз буде міцнішати.

Зірки мерехтять 28 січня – чекай похолодання. Тьмяний зоряний світ – буде відлига.

Сильний снігопад – вночі вдарять морози.

Горобці сидять на деревах і не цвірінькають – скоро піде сніг.

Ворон на Півночі голосно закаркав опівдні – прикмета до того, що буде мороз. На Півдні – чекай відлиги.

You cannot copy content of this page