fbpx
Breaking News
Приготувати смачний торт з безе, горіхами і пудингом можна, випікши один-єдиний корж. Тому рецепт сміливо можна назвати швидким і простим
Ваша страва вдасться смачною й ароматною, якщо ви будете знати, які прянощі до чого підходять. Ідеальна шпаргалка!
Ніна слухала подругу і розуміла, що Ліда розповідає про її коханого Макса… – Він тааакий!.. Ти навіть не уявляєш! – торохтіла про свого нового хлопця Ліда. – Чорнявий, підкачаний, спортивний! А почуття гумору в нього яке! Ми вчора цілий вечір Києвом на його новенькому срібному «Рено» каталися, а потім повечеряли в його улюбленому ресторанчику… Максим такий уважний… На ранок дівчата придумали план помсти.
Один чоловік міркував при мені про те, як погано одружитися на розведених жінках з дітьми. Чоловіки не люблять дітей від першого шлюбу жінки. Чому?
Всім нам хочеться зустрічатися з приємними і світлими людьми, але це не так просто. Всі люди різні, і навіть є ті, хто може заздрити або радіти чужим неприємностям. Найсильніша молитва, яка захистить від поганих людей
Суспільство
4 звички, які допоможуть прожити на 28 років більше

Молодість продовжать альтруїзм, стакан кефіру і сон після 20:00.

Мета жити довго здається утопічною і нудною, адже для її досягнення потрібно без кінця їсти вівсяну кашу і пропадати в спортзалі, повідомляє «Сегодня».

Але довге життя може бути і веселою: в цьому нас переконали Владислав Безруков, академік НАМНУ, директор Інституту геронтології імені Д. Чеботарьова НАМНУ, і Надія Коваленко, член-кореспондент НАНУ, професор, доктор біологічних наук Інституту мікробіології і вірусології НАН України.

СПОКІЙ І КЕФІР: +14 РОКІВ

Хронічні стреси порушують роботу ЦНС, а вона регулює функції всього opгaнiзмy. Так що приберіть постійне джерело адреналіну і навчитеся на будь-які нервові ситуації реагувати рівно.

Різновид стресу – не тільки недосип, але і сон, неузгоджений з біоритмами організму. Наприклад, десь з 20:00 і до 01:00 посилено виробляється мелатонін – гормон, що регулює роботу головного мозку, імунної, ендокринної та серцево-судинної систем, що працює як антиоксидант і уповільнює старіння клітин.

Але виробляється він за умови, що людина знаходиться в цей час не в освітленому офісі або в фітнес-комплексі, а в темряві – чого можна досягти, тільки відійшовши до сну в кімнаті із заштореними вікнами.

Безумовно, для сучасної людини, який часто після 20:00 тільки виходить з роботи, лягати спати в цей час складно. Але якщо хочеться пожити довше – шукайте способи дотримуватися “сонне” правило.

Читайте також: ЯК НЕ МОЖНА ЇСТИ КАВУНИ ТА ДИНІ

Що стосується харчування, то 75% раціону має становити рослинна їжа (овочі, зелень, фрукти, каші з цільного зерна), 25% – білки, в тому числі кисломолочні продукти (в їх числі – 200 мл кефіру або йогурту, в ідеалі – приготованих власноруч або хоча б без стабілізаторів і барвників у складі).

Кисломолочні продукти забезпечують баланс мікрофлори в кишечнику, а це запорука того, що всі органи функціонують злагоджено, без помилок працює імунітет, повноцінно засвоюється їжа, і як наслідок – немає місця хворобам.

У раціоні має бути поменше промислово оброблених продуктів, смажених страв, тортів і цукерок, їжі зі складною кулінарною обробкою. Залізне правило – не переїдати. Харчуватися необхідно в 4-5 прийомів.

Тоді навантаження на травні органи буде більш рівномірною, рівень глюкози в крові – стабільним, а це забезпечить злагоджену роботу мозку і шлунково-кишкового тракту і продовжить життя.

КИСЕНЬ І НАВАНТАЖЕННЯ: + 6 РОКІВ

Кожен день ваші м’язи повинні працювати. Вранці – зарядка, протягом дня і до вечора – швидка ходьба (в цілому – до 4-5 км), фітнес-тренування, гра в теніс, плавання, роботи на дачі, збір ягід і грибів в ліс. Для тих, кому за 50, фізнагрузкі – не щодня, а 4-5 разів на тиждень.

Не допускайте перевтоми і не навантажувати в приміщенні – робота м’язів (в тому числі при зарядці) повинна проходити на свіжому повітрі. Інакше відбувається перемикання на безкисневому вироблення енергії, і в opгaнiзмі з’являється надлишок молочної кислоти, недоокислених продуктів обміну речовин.

І людина стає вразливим перед вірусами, бактеріями, в тій чи іншій мірі порушуються функції органів.

РОБОТА ДУШІ І УМА: + 3 РОКУ

В людині від природи закладено потребу в пошуку сенсу життя. Удосконалення душі і свідомості допомагають пошукам і стають їх слідством. Відсутність служіння родині, іншим людям позбавляє радості і років не додає.

Змушуйте працювати свій мозок – думайте, читайте, отримуйте нові навички, досвід, знання. Це теж продовжує життя.

Адже від тонусу головного мозку безпосередньо залежить стан інших opгaнів і систем.

БЕЗ СИГАРЕТ І АЛКОГОЛЮ: + 5 РОКІВ

90% сигаретного диму – чадний газ , 10% – 4000 отруйних домішок і парів. Тобто регулярне куріння – це постійне отруєння, а воно старить клітки.

Зловживання алкоголем порушує роботу нервової системи і печінки. Тоді вона виробляє детоксикацію в неповному обсязі, і виникає хронічне отруєння.

Доза алкоголю, що надає руйнівну дію, у кожного своя. Але ознаки перебору – загальні: болить голова, виникає слабкість і занепад сил. Зменшуйте дози спиртних напоїв або відмовтеся від них взагалі.

Читайте також: МЕДОВИЙ СПАС-2017: ЩО ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ

Related Post

facebook